REKLAMA

ORLEN bliżej ludzi: Motocykliści mają wielkie serca

REKLAMA

Wielkie firmy to nie tylko biznes, ale i zaangażowanie w życie mieszkańców. O tym aspekcie ich działalności nie mówi się zbyt wiele, dlatego rozpoczynamy cykl, w którym pokażemy działalność Grupy ORLEN na rzecz społeczności lokalnych.

Około dwustu pięćdziesięciu motocyklistów przejechało przez czeskie Mostecko podczas akcji charytatywnej, organizowanej przez Fundację Unipetrol, spółka Čepro oraz Konto našeho srdce HC Verva Litvínov. Zebrane podczas wydarzenia pieniądze otrzymają trzy rodziny, które mają poważnie chore dzieci, a są pracownikami Grupy Unipetrol lub spółki Čepro.

Akcję charytatywną zorganizowano w sobotę, 21 września br. Przez Litvínov, Most i České středohoří przejechała kawalkada około 250 motocykli, by następnie odpocząć wraz z rodzinami podczas pikniku kulturalno-edukacyjnego w mosteckim ośrodku sportowym Benedikt.

Wydarzenie organizują, a zebrane fundusze następnie przekażą, Fundacja Unipetrol, spółka Čepro oraz Konto našeho srdce HC Verva Litvínov.

– Przejazd motocykli będzie połączony z charytatywną zbiórką pieniędzy na opiekę zdrowotną dla trzech rodzin z poważnie chorymi dziećmi, których problemy zdrowotne w mają istotny wpływ na życie rodzin – informuje biuro prasowe PKN ORLEN (Unipetrol należy do Grupy ORLEN).

– We wszystkich trzech przypadkach chodzi o dzieci, których rodzice pracują albo dla Grupy Unipetrol, albo dla spółki Čepro. Na sobotnie wydarzenie zapraszamy serdecznie nie tylko motocyklistów, ale również szeroką publiczność, dla której przygotowano bogaty program – mówi Katarzyna Woś, Wiceprezes Zarządu Grupy Unipetrol.Przez cały dzień odwiedzający imprezę mogli wrzucać do puszek datki na opiekę zdrowotną nad chorymi dziećmi i wziąć udział w wielu atrakcjach, m.in. swoje pojazdy i sprzęt zaprezentowali członkowie Fundacji Strażaków i Policjantów (Nadace hasičů a policistů), hokeiści HC Verva Litvínov rozdawali autografy, a akrobacje lotnicze zaprezentował lotnik Marek Hyka. Atrakcje przygotowali też przedstawiciele fundacji Konto našeho srdce, spółki Čepro, projektu Women for women czy też Fundacji Vodafone.

– Motocykliści często przebywają w trudnych do zlokalizowania miejscach, a aplikacja Záchranka może znacznie poprawić ich bezpieczeństwo. Dlatego staramy się, aby ją mieli telefonach wszyscy miłośnicy jednośladów i uważali ją za taką samą oczywistość, jak nałożenie kasku. Jedno i drugie może im uratować życie – mówi Adriana Dergam z Fundacji Vodafone, która jest partnerem generalnym aplikacji mobilnej Záchranka.

Całe wydarzenie zakończy się koncertem kapeli „Pipes and pints”.

Była to 1. edycja Gracefull ride w historii Unipetrolu i Czech, przy całkowitym wolontariacie Unipetrolu, który zaangażował w tę akcję wiele instytucji i firm z Republiki Czeskiej. Spodziewano się kilkudziesięciu motocyklistów, natomiast przyjechało ich około 250, przy czym najmłodszy uczestnik miał 18, a najstarszy – 66 lat. Organizatorzy już zapowiadają, że nie poprzestaną na tej edycji i kolejnej możemy spodziewać się już w przyszłym roku.

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU