Moto Mikołaje wręczą 110 prezentów

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Są dzieci, którym brakuje ciepła rodzinnego, nie mogą przytulić się do swojej mamy czy taty. Ale można wnieść choć trochę radości do ich niełatwego życia, dając to, o czym często marzyli – piękny gwiazdkowy prezent. Moto Mikołaje zrobią to już niebawem i wręczą dzieciom 110 prezentów.

Motocykliści, przystrojeni w mikołajowe stroje, wręczą w tym roku prezenty dzieciom z Rodzinnego Domu Dziecka przy ul. Kalinowej, Rodzinnego Domu Dziecka z Janówka, Ośrodka Opiekuńczo-Wychowawczego przy ul. Mościckiego, Noclegowni dla Kobiet w Płocku oraz z oddziału pediatrii Szpitala św. Trójcy. Podarki pójdą również do rąk dzieci spoza tej listy, na indywidualną prośbę opiekunów.

Finał wydarzenia nastąpi w niedzielę, 4 grudnia. Za uzbieraną kwotę w wysokości 14 tys. zł zostały zakupione prezenty, które trafią do 110 dzieci. Prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski osobiście je wręczy z organizatorami.

– Już w najbliższą niedzielę, 4 grudnia, wsiadamy na swoje maszyny i jedziemy rozwieźć ponad setkę prezentów dla dzieciaków – mówi Maciej Kusiński, jeden z organizatorów akcji. – Dołącz do nas! Start Stary Rynek, godzina 11 – zachęca. – Moto Mikołaje zakończyli zbiórkę, ale rzeczy wciąż do nas spływają. Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim partnerom, którzy włączyli się do naszej zbiórki. Bez nich nie osiągnęlibyśmy takiego rezultatu. Dziękujemy prezydentowi Andrzejowi Nowakowskiemu, za to, że objął naszą akcję patronatem i wszystkim płocczanom, zaangażowanym w akcję – dodaje.

motomikolajeAkcja udała się dzięki współpracy motocyklistów z Płocka i Gąbina z Parlamentem Studentów Wyższej Szkoły im. P. Włodkowica w Płocku, Easy Company (klub przyjaciół militariów) i WOPR z Płocka, Strażakom z OSP w Gąbinie i Dobrzykowie. Honorowym patronatem wydarzenie objął prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski. PetroNews jest jednym z patronów medialnych akcji.

Należy podkreślić, że to nie pierwsze działania motocyklistów. Początkowo dokonywali zbiórki między sobą, w dość kameralnym gronie. Z czasem jednak zyskali rozgłos… i sławę. Wielu partnerów “weszło” w ich szeregi, dzięki czemu realizacja szczytnego celu mogła się udać. Nie należy również bagatelizować roli płocczan, którzy dokładali “z własnej kieszeni” na ten cel i nie inaczej postąpili tym razem. Dziękujemy wam w imieniu dzieci, które już w niedzielę otrzymają podarki.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji