MON-POL wygrywa z SMS-em!

MON-POL Płock pokonał na wyjeździe SMS Pzkosz Łomianki i utrzymał w ten sposób pozycję lidera. Mecz nie należał do łatwych, ale płocka drużyna dała radę i wraca do domu z podniesioną głową.

Cała pierwsza kwarta meczu w Łomiankach była wyrównana. Na starcie to MON-POL miał minimalną przewagę. Po trafieniu za dwa Grażyny Witkoś, płocczanki prowadziły 4:7. Chwilę później to gospodynie zaznaczyły swoją przewagę, budując swoje prowadzenie – 13:8 na nieco ponad trzy minuty przed końcem. MON-POL nie odpuścił i dalej dążył do przejęcia inicjatywy. W pierwszej części jeszcze to się nie udało, ale płocka drużyna doprowadziła do remisu 18:18.

Druga kwarta przez większość czasu była walką punkt za punkt. Ale w końcowych minutach to team z Płocka zaczął narzucać swój styl gry i uciekać od przeciwnika. Z remisu 29:29 w półtorej minuty udało się wyjść na siedem punktów przewagi 29:36 i z takim wynikiem płocczanek oba zespoły udały się do szatni.
Trzecia kwarta była kontynuacją lepszej gry MON-POLu, który początkowo zwiększył swoją przewagę, utrzymując ją do końca tej odsłony – 46:59.

Dopiero w ostatniej kwarcie gospodynie z Łomianek zaczęły stwarzać nieco większy problem przyjezdnym. Doprowadzając w 36 minucie do wyniku 59:61, sprawiły że MON-POL ponownie musiał powrócić do lepszej i mocniejszej gry. Jednak ostatnie cztery, decydujące minuty należały do płockiej ekipy, która wykazała się sporym doświadczeniem i boiskowym cwaniactwem. Gospodynie popełniły wiele błędów, które MON-POL skrzętnie wykorzystywał i powiększał prowadzenie. Ostatecznie płocczanki wygrały kolejny mecz – 61:66 i pozostają liderem I ligi.

SMS Pzkosz Łomianki – MON-POL Płock 61:66 (18:18, 11:18, 17:23, 15:7)
MON-POL: Plucińska 1, Tyczkowska 2, Misiek 10, Kotonowicz 7, Kaczor 14, Witkoś 15, Dzierbicka 8, Pytlarczyk 9.