REKLAMA

MON-POL przegrał z Politechniką

REKLAMA

Najlepsza obrona w lidze okazała się zaporą nie do przejścia dla płocczanek. Zespół płockich koszykarek ponownie nie grał źle, ale musiał uznać wyższość przeciwniczek. Politechnika na swoim parkiecie rzadko przegrywa, a tym razem pokonała MON-POL 69:51.

Otwarcie meczu, jak i cała pierwsza kwarta, to pokaz siły płocczanek, które zaskoczyły gdańską politechnikę w każdym elemencie. Wynik 9:19 po tej części niech mówi sam za siebie.

Niestety, w kolejnych kwartach już nie było tak przyjemnie. Politechnika w drugiej części potrafiła wyjść na prowadzenie i utrzymać je do końca spotkania. Płocka drużyna tak naprawdę nie zagroziła gospodyniom już ani razu. Gospodynie rozkręcały się z każdą kolejną akcją, sukcesywnie uciekając od MON-POLu.

Dla płocczanek był to pierwszy taki mecz, w którym to przeciwnik spokojnie kontrolował przebieg spotkania. Walki z pewnością nie można odmówić, ale to tym razem było za mało. Nie ma się czemu dziwić, skoro to Politechnika myśli o awansie.

Kolejny mecz MON-POL Płock rozegra w najbliższą niedzielę. We własnej hali płocczanki zmierzą się z zespołem z Sokołowa Podlaskiego o godzinie 17. Będzie to idealny moment na przełamanie i powrót na zwycięski szlak.Politechnika Gdańska – MON-POL Płock 69:51 (9:19, 26:13, 20:15, 14:4)
MON-POL: Plucińska 2, Tyczkowska 4, Misiek 6, Kotonowicz 12, Kaczor 4, Witkoś 12, Dzierbicka, Pytlarczyk 11.

Marek Wojciechowski

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU