Od kilku miesięcy trwa budowa dwóch ciągów betonowych schodów, poczynając od góry – od alei Władysława Broniewskiego do ulicy Mostowej, i dalej, przy przyczółku mostu im. Marszałka Józefa Piłsudskiego wprost do nabrzeża wiślanego. Zejścia od tak dawna broniły tablice ostrzegawcze, że już prawie zapomnieliśmy, iż istnieją i jaka rozciąga się z niego panorama. Tymczasem wszystko na to wskazuje, że schody już niebawem zostaną mieszkańcom udostępnione, na co wskazuje poważne zaawansowanie prac. Wykonawca zobowiązał się, że zakończy przedsięwzięcie do końca listopada br.

W tej chwili trwa polerowanie metalowych balustrad i można powiedzieć, że już teraz zejście prezentuje się okazale. Remont prowadzony jest w ramach projektu wzmocnienia skarpy wiślanej w tym rejonie, dlatego też górny ciąg schodów został posadowiony na dziesięciu, a dolny na ośmiu siedmiometrowych palach, wykonanych z rury stalowej wypełnionej betonem. Wykonawca zadba również o nasadzenie roślinności wokół tej budowli oraz jej oświetlenie. Z niecierpliwością zatem czekamy na efekt końcowy.

Z nie mniejszym rozmachem prowadzone są prace przy ul. Kazimierza Wielkiego na odcinku od ulicy Okrzei aż po Stary Rynek. Tu raczej nie ma co się wybierać w lakierkach, ponieważ zarówno ruch pieszy, jak i kołowy jest w dużym stopniu utrudniony przez głębokie wykopy i wszechobecne błoto. Ale, jak to się czasem mówi, żeby odpowiednio docenić to, co dobre – na początku trzeba trochę pocierpieć.

Przedsięwzięcie ma na celu m.in. rozdzielenie kanalizacji sanitarnej i deszczowej, wyposażenie tego odcinka ulicy w nowe chodniki i oświetlenie, jezdnia tymczasem zostanie wyłożona kostką granitową. Według planów inwestycja ta zostanie zakończona do 15 grudnia br.

A zaglądając w płockie „kąty” nie sposób mimochodem nie zauważyć… jak piękną, pełną czaru mamy wiosnę tej jesieni! Zresztą, co tu opowiadać, gorąco zachęcam Państwa do spaceru w listopadowych promieniach słońca…

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Warto Przeczytać

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji