REKLAMA

Młody płocczanin na Mistrzostwach Polski w taekwondo

REKLAMA

W ostatni weekend odbyła się finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Zawody te są jednocześnie Mistrzostwami Polski w Taekwondo Olimpijskim WT. W rywalizacji wziął udział zawodnik LKS „Puncher” Płock.

11 i 12 maja w Ostrowcu Świętokrzyskim zawodnicy i zawodniczki taekwondo olimpijskiego WT rozegrali finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych – Świętokrzyskie 2019.

W taekwondo olimpijskim WT turniej ten jest oficjalnymi Mistrzostwami Polski Juniorów Młodszych (kadetów), a więc zawodników w wieku 12-14 lat. Uczestnikami zawodów było 180 osób, z 14 województw, wyłonionych we wcześniejszych dwóch turniejach eliminacyjnych. Dwudniowa rywalizacja trwała na czterech matach jednocześnie.

PowiązaneTematy

Wśród zakwalifikowanych do turnieju zawodników znalazł się jeden płocczanin z klubu LKS „Puncher”. Był nim Mateusz Kołodziejczyk, kadet w kat. wagowej -65kg. Wszyscy zawodnicy rywalizowali w dwuboju konkurencji sprawnościowych oraz w walkach kyorugi. Były to dopiero trzecie zawody Mateusza w życiu i głównym jego celem było zdobycie nowego cennego doświadczenia.

W walce ćwierćfinałowej uległ znacznie bardziej doświadczonemu i posiadającemu wyższy stopień wtajemniczenia (pas) zawodnikowi z klubu „Pomorze” Świnoujście. Co ciekawe, był to ten sam zawodnik, któremu uległ w walce ćwierćfinałowej w drugim turnieju eliminacyjnym do OOM. Tym razem jednak jego walka była znacznie lepsza i skuteczniejsza.

Zawodnik LKS „Puncher” Płock ostatecznie zajął miejsce V-VIII, zdobywając kolejne punkty dla Mazowsza i klubu w SSM (Systemie Sportu Młodzieżowego). Jednocześnie stał się pierwszym zawodnikiem z Płocka w tej dyscyplinie i pierwszym z klubu LKS „Puncher” Płock, który zakwalifikował się i wziął udział w OOM.

Dotychczas zawodnicy płockiego klubu startowali w Mistrzostwach Polski taekwondo olimpijskiego w kategoriach wiekowych: młodzików, juniorów, młodzieżowców i seniorów. Teraz doszedł junior młodszy/kadet.

fot. materiały prasowe