REKLAMA

Mistrzostwa Polski w Sprincie Wioślarskim w Płocku

REKLAMA

Już w najbliższą sobotę w przystani Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego odbędą się Mistrzostwa Polski w Sprincie Wioślarskim, a także Memoriał Juliusza Kawieckiego. Szykują się wielkie sportowe emocje.

5 października Płockie Towarzystwo Wioślarskie zaprasza na regaty, który odbędą się na Wiśle, między starym  mostem a przystanią PTW. W tym dniu odbędą się dwie imprezy wioślarskie na wodzie.

Mistrzostwa Polski w Sprincie Wioślarskim

Mistrzostwa Polski w Sprincie Wioślarskim odbędą się w Płocku już po raz jedenasty. Co roku gromadzą one szeroką rzeszę zawodników i kibiców. Swój udział w imprezie zapowiedzieli wioślarze z całej Polski, między innymi reprezentanci Polski – uczestnicy tegorocznych mistrzostwa świata i Europy w kategoriach młodzieżowych.

Dla tych zawodników będzie to szansa powalczenia o medale Mistrzostw Polski pod nieobecność elity seniorskiej. Uzyskawszy sześć awansów olimpijskich i po zdobyciu czterech medali ma Mistrzostwach Świata, elita seniorów musi obecnie wypoczywać po długim i wyczerpującym sezonie, aby od listopada rozpocząć przygotowania do Igrzysk w Tokio.Memoriał Juliusza Kawieckiego

W sobotę po raz 36. zostanie rozegrany Memoriał Juliusza Kawieckiego, w którym zawodnicy ścigać się będą między innymi o puchary ufundowane przez Prezydenta Miasta Płocka. W tegorocznym Memoriale, oprócz zawodników wyczynowych, zobaczymy również zawodników między innymi w kategorii masters, czyli weteranów wioślarstwa.

Uroczyste Otwarcie imprezy przewidziane jest na godzinę 14:30, po czym rozegrane zostaną wszystkie wyścigi finałowe o mistrzostwo Polski.

Program imprezy:

 • 8.30 Odprawa techniczna i sędziowska
  10:00 – 10:55 – Eliminacje Mistrzostw Polski
  11: 00 – 11:55 – Memoriał Juliusza Kawieckiego – 7 konkurencji
  12: 00 – 13:00 – Repasaże Mistrzostw Polski
  13: 00 – 13:25 – Memoriał Juliusza Kawieckiego – 4 konkurencje
  13.30 – 14:00 – Półfinały Mistrzostw Polski
  14:10 – 14:20 – Memoriał Juliusza Kawieckiego – 2 konkurencje
  14:30 – Uroczyste Otwarcie (wręczenie medali)
  15:00 –17:30 – Finały Mistrzostw Polski – 13 konkurencji
  17: 35 – Zakończenie imprezy

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA

 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU