REKLAMA

Mistrzostwa gupików w Płocku

REKLAMA

Płocki ogród zoologiczny zaprosił w weekend na Mistrzostwa Europy i Polski Hodowców GUPIKA w kategorii par. Druga część rywalizacji odbędzie się w niedzielę.

Warsztaty plastyczne, kurs zakładania akwarium czy konkursy – to jedna z atrakcji, które zaplanowali organizatorzy nietypowych mistrzostw w płockim zoo. Do Płocka przyjechali międzynarodowi sędziowie, którzy oceniają aż 243 par pawich oczek, które przyjechały wraz z czołówką hodowców z całej Europy.

Wśród nich znaleźli się specjaliści w tej dziedzinie: Stephan Elliott Anglia – President IKGH, Anne Lyksgaard – Dania, Denis Barbé – Francja, Gernot Kaden – Niemcy, Rainer Hartwich – Niemcy/Anglia, Jan Budai – Słowacja oraz Jacek Ambrożkiewicz – Polska.PowiązaneTematy

– Mistrzostwa Europy i Polski Hodowców Gupika odbywa się w dniach 8-9 września – to swoisty konkurs piękności, w którym startują pary gupików – samiec i samica. Międzynarodowi sędziowie dokładnie przyglądają się zgłoszonym rybkom i dokonują oceny. Ocena ma charakter punktowy, a idealny zestaw mógłby otrzymać 150 pkt. Gupiki są oceniane w oparciu o 13 europejskich standardów opracowanych na podstawie kształtu płetwy ogonowej i grzbietowej – wyjaśniają organizatorzy.