Mikołaje na motocyklach w tym roku chcą pobić rekord!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Płoccy Moto Mikołaje chcą w tym roku pobić swój rekord. Przygotują 176 wymarzonych prezentów dla wyjątkowych dzieciaków, które są podopiecznymi rodzinnych domów dziecka, ośrodka opiekuńczo-wychowawczego przy ul. Mościckiego, czy małych pacjentów oddziału pediatrycznego Szpitala św. Trójcy. Najmłodsi dostaną takie prezenty, o jakie prosiły Św. Mikołaja w listach. Ty też możesz pomóc! Sprawdź jak.

Moto Mikołaje to akcja ogólnopolska. Środowiska motocyklowe zarówno w większych, jak i mniejszych miastach organizują zbiórkę datków na prezenty dla dzieciaków, dla których święta Bożego Narodzenia nie zapowiadają się zbyt radośnie. W Płocku inicjatywa zrodziła się 7 lat temu.

W niedzielę, 10 grudnia, niezależnie od pogody, Moto Mikołaje przebrani w czerwone stroje wsiądą na swoje motocykle i zawiozą paczki do podopiecznych rodzinnych domów dziecka, ośrodka opiekuńczo-wychowawczego z ul. Mościckiego, czy małych pacjentów oddziału pediatrycznego Szpitala św. Trójcy.

– Wyzwanie jest ogromne. Do tej pory, podczas kolejnych edycji płockiej akcji Moto Mikołaje, motocykliści przygotowywali paczki maksymalnie dla 100 dzieciaków. Prezenty kupowane były z pieniędzy zbieranych podczas zbiórek prowadzonych w środowisku motocyklowym, czy wśród zaprzyjaźnionych firm. Do tego panowała i panuje zasada, że dzieci otrzymują na gwiazdkę od motocyklistów prezenty, o których napisały w listach – tłumaczą organizatorzy.

Co zmieni się w tym roku?

– Liczba osób do obdarowania praktycznie się podwoiła. Podopieczni z Rodzinnego Domu Dziecka na Janówku chcieliby np. dostać drona. A jeden z tutejszych zapalonych kibiców Wisły Płock – koszulkę z numerem 8. Najwięcej dzieciaków czeka na prezenty w Ośrodku Opiekuńczo-Wychowawczym, mieszczącym się w Płocku przy ul. Mościckiego. To przeszło 50 osób – opowiadają Moto Mikołaje.

Motocykliści jeżdżą do nich co roku. Dzieciaki marzą tu o telefonach komórkowych, kosmetykach, butach i odzieży sportowej. Do obdarowania jest jeszcze m.in. siódemka z Rodzinnego Domu Dziecka z ul. Kalinowej, dalej dzieci z Pieczy Zastępczej i Noclegowni dla Kobiet. Tu z kolei dzieci w swoich listach piszą, że chcą dostać pod choinkę strój policjanta, zdalnie sterowany samochód, rękawice bramkarskie, lalki Barbie czy klocki lego.

fot. materiały prasowe

Są też zadania specjalne dla płockich Moto Mikołajów typu kupno maty edukacyjnej dla dziewczynki cierpiącej na dziecięce porażenie mózgowe. Pojawiły się też prośby o kurs prawa jazdy i… sprzęt fryzjerski. Do tego praktycznie wszystkie dzieci proszą o mnóstwo słodyczy. W najbliższym czasie szykują się więc ogromne zakupy i płoccy motocykliści muszą szybko zebrać fundusze.

Stąd powstały motomikołajowe koszulki. Kosztują 37 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na prezenty dla dzieciaków. Jedną z nich podpisał Marcin “Różal” Różalski, kolejną Łukasz “Juras” Jurkowski. O taki atrakcyjny czerwony t-shirt trwa obecnie walka na licytacji na allegro i potrwa do 1 grudnia.

Chcesz dodatkowo pomóc? Sprawdź jak

Motocyklowe towarzystwo wraz z niezawodnymi przyjaciółmi w piątek, 24 listopada o świcie pojawi się na ulicach Płocka zbierać „Moto Mikołajowego myto”. Tak jak w zeszłym roku, liczą na przychylność kierowców, zatrzymujących się na skrzyżowaniach. Zaangażowani w akcję wolontariusze będą zbierać datki na skrzyżowaniach: 1.Otolińska – Targowa, 2. Piłsudskiego – Kilińskiego – Jachowicza, 3. Łukasiewicza – Gałczyńskiego – Batalionów Chłopskich, 4. Bielska – Chopina, 5. Wyszogrodzka – Armii Krajowej – Jana Pawła II, 6. Kilińskiego – Kolegialna, 7. Tysiąclecia – Bielska – Mickiewicza, 8. Sienkiewicza – Bielska – Nowowiejskiego, 9. Dobrzyńska – Mościckiego, 10. Otolińska – Chopina, 11. Łukasiewicza – 7 czerwca (przy Orlen Arenie).

fot. materiały prasowe

Moto Mikołaje obecni też będą w weekend – 2 i 3 grudnia w Galerii Wisła. Każdy będzie mógł sobie zrobić fotografię z Moto Mikołajami i ich motocyklami. Oczywiście, tu również mile widziane będą datki wrzucane do puszek.

Z kolei w czwartki – 23 i 30 listopada w godz. 19- 21 płocczanie spotkają motocyklistów w okolicach małej sceny na Starym Rynku. Można przynieść im tutaj słodycze oraz zabawki dla dzieciaków, albo kupić koszulkę akcji. Wsparcie płocczan będzie tu bardzo mile widziane.

fot. materiały prasowe

Finał akcji zaplanowany jest w niedzielę, 10 grudnia. O godz. 10 motocykliści wraz z przyjaciółmi ze środowisk offroadowych, WOPR-u czy grupy Easy Company spotkają się Starym Rynku, by stąd wyruszyć w kolumnie i rozwieźć prezenty.

Każdy, kto ma ochotę pomóc może także dołączyć do grona przyjaciół Moto Mikołajów. Wpłaty można dokonywać na konto FUNDACJA MOTO ESKADRA Mbank 43 1140 2004 0000 3402 7650 5847 z dopiskiem „darowizna Moto Mikołaje Płock 2017”.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji