Mieszkańcy Radziwia – nie chorujcie we wtorki!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Na problem mieszkańców Radziwia zwróciła uwagę w interpelacji radna Wioletta Kulpa. Płocczanie zgłosili jej problem z dostępnością do opieki lekarskiej w przychodni należącej do Szpitala św. Trójcy, czyli do spółki miejskiej.

Wobec zaistniałej sytuacji, radna Prawa i Sprawiedliwości skierowała do prezydenta Płocka interpelację w sprawie „przychodni płockiego ZOZ-u na Radziwiu przy ul. Zielonej 40, gdzie mieszkańcy zostali pozbawieni lekarza w każdy wtorek, z uwagi na oddelegowanie ich dotychczasowego do przychodni przy ul. Miodowej”.

Radna Kulpa zwraca w interpelacji uwagę na fakt, że osiedle Radziwie zamieszkiwane jest w dużej mierze przez osoby starsze, a tym samym wymagające stałego dostępu do opieki medycznej. Protestuje przeciwko ograniczaniu takiej możliwości – dotychczas lekarz był dostępny w godz. 11-18. W interpelacji znalazły się pytania radnej o przyczyny zaistnienia takiej sytuacji. Wioletta Kulpa pyta też w piśmie do prezydenta, dlaczego nie poinformowano o planowanych zmianach mieszkańców. Podkreśla, że  nikt nie rozmawiał z mieszkańcami, ani z Radą Osiedla w tej sprawie. Domaga się natychmiastowego przywrócenia opieki lekarza POZ w przychodni.

Sprawdziliśmy jak wygląda sytuacja. W przychodni przy ul. Zielonej rzeczywiście we wtorki nie przyjmuje lekarz podstawowej opieki zdrowotnej. Z informacji uzyskanych w ośrodku wynika, że pacjenci z Radziwia, którzy będą potrzebowali pomocy właśnie w ten dzień tygodnia, mogą zwrócić się do lekarza w przychodni przy ul. Miodowej lub w ośrodku zdrowia w Górach.

Jest to jakieś rozwiązanie. Tyle, że mocno niedoskonałe, ponieważ takie podróżowanie po mieście w poszukiwaniu utraconego lekarza, może stanowić poważny problemem. Szczególnie dla osób starszych czy niepełnosprawnych. I dla tych z gorączką 40 stopni też.

Czekamy na odpowiedź prezydenta Płocka na interpelację i wyjaśnienie tej sytuacji.

Magda Grodecka

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji