REKLAMA

Mieszkańcy Nowego Duninowa mają wielkie serca. Zebrano pieniądze dla małego Bartosza

REKLAMA

Pełnym sukcesem zakończył się charytatywny koncert kolęd w Nowym Duninowie, podczas którego zbierano pieniądze na leczenie trzyletniego Bartosza Przybyta. Uczestnicy okazali serce – zebrano kilkanaście tysięcy złotych.

W niedzielę, 26 stycznia br. w Kościele Parafialnym w Nowym Duninowie odbył koncert kolęd połączony ze zbiórką pieniędzy na leczenie 3-letniego Bartosza Przybyta, który cierpi na białaczkę limfoblastyczną. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać zespołu folklorystycznego „Smólnik” ze Smólnika oraz zespołu Bayer Full.

Przypomnijmy, że charytatywny koncert kolęd to idea proboszcza oraz rady parafialnej przy Parafii Rzymsko-Katolickiej p.w. św. Mikołaja w Nowym Duninowie. – To inicjatywa wymyślona z potrzeby serca – tłumaczyła przed wydarzeniem Beata Gościniak, członkini rady parafialnej, radna gminy Nowy Duninów. – Trzylatek przechodzi konieczną i niestety kosztowną rekonwalescencję, dlatego chcemy pomóc – wyjaśniała.

Bartoszek jest leczony w Bydgoszczy. Raz w miesiącu ma pobierany szpik, zaś trzy razy ma aplikowaną chemioterapię dożylną. Proces leczenia, poza tym, że jest wielkim obciążeniem dla organizmu, jest też kosztowny. Stąd pomysł na to, by pomóc zbierając środki podczas styczniowego koncertu.Współorganizatorami wydarzenia byli: OSP Nowy Duninów i OSP Dąb Polski (którzy prowadzili zbiórkę pieniędzy), Koło Gospodyń z Dębu Polskiego oraz ks. Rafał Gutkowski.

– Podczas koncertu zebraliśmy dla Bartoszka 13.120 zł i 2 euro – cieszy się Anna Dębska-Gutkowicz, radna powiatu płockiego, która zaangażowała się w organizację koncertu. – Mieszkańcy Nowego Duninowa mają wielkie serducha, ludzie nie mieścili się w kościele – dodała, dziękując wszystkim, którzy wzięli udział w akcji charytatywnej.

PetroNews był patronem medialnym wydarzenia.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU