Miasto zrywa umowę z firmą realizującą Płatne Strefy Parkowania

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Strefa Płatnego Parkowania to projekt, do którego Płock przygotowywał się od wielu miesięcy. Na kilka dni przed jej uruchomieniem okazało się, że wykonawca nie wywiązał się z umowy. Teraz otrzymaliśmy informację, że umowa z wykonawcą została zerwana. Co dalej z płatnym parkowaniem w Płocku?

Za parkowanie w centrum Płocka mieliśmy płacić od 1 sierpnia. Do tego dnia wykonawca, spółka Projekt Parking, miała zainstalować parkometry w wyznaczonych miejscach. Do tego jednak nie doszło – ratusz poinformował o opóźnieniach w realizacji i przesunął uruchomienie projektu.

Teraz okazuje się, że wdrożenie płatności za parkowanie opóźni się jeszcze bardziej.

– Zdecydowaliśmy, że Komunikacja Miejska zrywa kontrakt z firmą Projekt Parking, która odpowiadała za dostarczenie do Płocka 45 parkomatów z winy tego dostawcy – informuje Hubert Woźniak z zespołu współpracy z mediami. – Po zapoznaniu się z sytuacją doszliśmy do wniosku, że nie ma dziś perspektyw na zrealizowanie tego zamówienia przez spółkę Projekt Parking. Firma ta będzie musiała zapłacić Komunikacji Miejskiej 164 tys. zł z tytułu kar umownych – wyjaśnia.

Komunikacja Miejska ma ogłosić teraz przetarg na wybór nowego dostawcy parkometrów. – Na polskim rynku jest kilka firm zajmujących się produkcją i dostawą parkomatów, więc nie powinno by podobnych problemów jak te, które wystąpiły w przypadku kontraktu z Projekt Parking – zapewniają w urzędzie miasta.

Ratusz zakłada, że realizacja umowy z nowym wykonawcą powinna pozwolić na uruchomienie Strefy Płatnego Parkowania do połowy listopada. – Nie podajemy jednak dokładnej daty uruchomienia SPP, ponieważ decyzja o jej wprowadzeniu nie należy do kompetencji prezydenta Płocka czy Urzędu Miasta. SPP wprowadza Rada Miasta. Dlatego teraz to radni – po zapoznaniu się m.in. z wynikami przetargu – będą musieli określić nową datę uruchomienia SPP – tłumaczy Hubert Woźniak.

– Datę ponownego uruchomienia Biura określimy po decyzji Rady Miasta o terminie wprowadzenia SPP. Wykupione przez mieszkańców SPP abonamenty zachowają ważność, termin ich ważności zostanie przedłużony o czas, jaki upłynie po 1 sierpnia do chwili wprowadzenia SPP – zapewnia urząd miasta.

W tej sytuacji odetchnąć z ulgą – przynajmniej chwilowo – mogą właściciele firm, którzy zgłaszają się do nas z wątpliwościami, dotyczącymi reguł SPP. Przypomnijmy, że firmy zlokalizowane na obszarze stref płatnego parkowania będą musiały ponieść teraz dodatkowe koszty za parkowanie służbowych samochodów, co w przypadku niektórych stanowi koszt kilkuset złotych miesięcznie.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji