REKLAMA

Mężczyzna podpalił siebie i kamienicę. Jaki miał powód?

REKLAMA
fot. KPP w Sierpcu

Policjanci ustalili sprawcę sobotniego pożaru kamienicy w Sierpcu przy ul. Płockiej. Mężczyzna podpalił salon gier, bo przegrał kilkadziesiąt tysięcy złotych. 34-letni mężczyzna przebywa w szpitalu, został poparzony podczas pożaru.

Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu w nocy z 11 na 12 marca otrzymał zgłoszenie o płonącej kamienicy przy ul. Płockiej. Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego.

– Na miejscu trwały już działania straży pożarnej. Policjanci pomogli ewakuować mieszkańców kamienicy oraz zabezpieczyli teren wokół płonącego budynku. Na szczęście nikt z mieszkańców nie ucierpiał. Policjanci od razu przystąpili do ustalania przyczyn pożaru. Zebrane informacje wskazywały, że było to podpalenie – relacjonuje asp. Katarzyna Krukowska z KPP w Sierpcu.

Policjanci od razu rozpoczęli ustalanie przebiegu zdarzenia, co doprowadziło ich do mężczyzny, który był sprawcą pożaru.– Jak się okazało, frustracja mężczyzny spowodowała, że dopuścił się tak niebezpiecznego czynu. Po tym, jak przegrał na maszynach kilkadziesiąt tysięcy złotych, kupił na pobliskiej stacji paliw substancję łatwopalną, po czym wrócił do miejsca, gdzie stracił swoje pieniądze. W pomieszczeniu rozlał ciecz i ją podpalił. Nie zachował jednak ostrożności i wyniku tego zajęło się również jego ubranie wierzchnie. Mężczyzna w płonącej odzieży wskoczył do pobliskiej rzeki – opisuje asp. Katarzyna Krukowska.

34-letni mieszkaniec Sierpca po ugaszeniu ubrania poszedł do swojego kolegi, który zaniepokojony stanem zdrowia znajomego, na miejsce wezwał pogotowie.

Obrażenia sprawcy podpalenia były na tyle poważne, że został on przewieziony do specjalistycznego szpitala. Gdy tylko stan zdrowia mężczyzny się poprawi, odpowie on za popełnione przestępstwo, za które grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Komentarze 2

  1. Pewnie piany says:

    Nawet podpalać nie umie debil. Dla świętego spokoju, mógł juz tam zostać

  2. Skutki nałogów says:

    Hahaha podpalił salon gier bo przegrał hahahaha. Skutki hazardu.
    To tak samo jakby ćpun podpalił dilera albo alkoholik metę bo stracił zdrowie na używkach hahaha

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU