Czy w jednym miejscu można zmienić całkowicie swój wygląd? Okazuje się, że tak. Galeria Mazovia przygotowała akcję, dzięki której tegoroczna maturzystka Karolina mogła skorzystać z porad stylistki, zobaczyć, w jakich strojach wygląda najlepiej, zmieniła również fryzurę i mogła zobaczyć się w profesjonalnym makijażu. Była też u brafitterki i dowiedziała się, jakie stroje kąpielowe są najmodniejsze w tym sezonie. A to wszystko, właściwie nie ruszając się z miejsca.

Pomysł akcji powstał w Galerii Mazovia, która skupia wiele sklepów i punktów usługowych, dbających o nasz wygląd. Do realizacji zaproszono stylistkę Sandrę Panuś, znaną z cyklu “Porozmawiajmy o modzie”.

– Bardzo mi się spodobał ten pomysł – przyznała Sandra, z którą spotkaliśmy się w trakcie metamorfozy Karoliny. – Zależało mi na tym, żeby nasza uczestniczka faktycznie skorzystała z tej przemiany i wyciągnęła coś dla siebie, dlatego główny nacisk położyliśmy na część warsztatową. Uczyłam więc Karolinę jak dopasowywać stroje do jej sylwetki i typu urody, w Art Fryz dowiedziała się jak dbać o włosy, żeby mieć piękną fryzurę, wizażystka z Sephory podpowiedziała natomiast, w jaki sposób malować się na co dzień, a w jaki od święta. Byliśmy również w sklepie Corin z bielizną, tam brafitterka zmierzyła obwód biustu i jak dobierać bieliznę – wyjaśniała stylistka.

Fot. Piotr Terebiński

Najpierw, oczywiście, był wywiad z Karoliną Szczepaniak, tegoroczną maturzystką, która zgłosiła się do akcji. W kawiarni Zielona Agrafka, w trakcie rozmowy ze stylistką, Karolina przyznała, że zgłosiła się, ponieważ matura rozpoczyna nowy okres w jej życiu (warto wspomnieć, że sama metamorfoza odbywała się w przeddzień matury ustnej z języka polskiego). Czego spodziewała się przed metamorfozą? – Chciałabym, żeby ukryła ona moje mankamenty, a pokazała to, co mam najlepsze – przyznała Karolina. – Nie oczekuję dużej zmiany, chciałabym raczej poukładać tę wiedzę, którą już posiadam – dodała.

Podczas spotkania wstępnego, które odbyło się na kilka dni przed metamorfozą, ekipa uczestnicząca w przemianie Karoliny mogła przygotować się do niej, zgodnie z oczekiwaniami maturzystki. Pani Małgosia z Art Fryz zobaczyła więc jaka jest długość włosów, odcień, struktura i ustaliła, jakie zmiany będą wykonywane. W Sephorze wizażystka sprawdzała cerę i karnację Karoliny, w Corin dobrano odpowiedni biustonosz, a Sandra wypytywała o ulubione kolory ubrań i wzory.

Fot. Piotr Terebiński

Właściwa metamorfoza zaczęła się trzy dni później. Od samego rana odbył się warsztat stylistki. – Rozmawiałyśmy o tym, jak nasza uczestniczka powinna dobierać ubrania do sylwetki, przymierzałyśmy różne stroje, korygowałyśmy to, co miała w głowie, żeby wyszło to jak najkorzystniej dla niej – opowiadała Sandra. – Od początku Karolina zaznaczyła, że nie lubi koloru żółtego, za to lubi zielony i może spróbować też kolorów niebieskich. Szukałyśmy więc takich ubrań, które mogła przymierzyć. Kobiety często popełniają ten błąd, że nie przymierzają ubrań, a przecież na nas wyglądają one zupełnie inaczej niż na wieszaku. Przykładem mogą tu być spodnie, przy których Karolina zarzekała się, że nigdy takich nie nosiła, bo uważała, że to nie jest jej krój. Przymierzyła jednak i okazało się, że leżą rewelacyjnie – zdradziła stylistka.

Fot. Piotr Terebiński

Później przyszedł czas na fryzurę. – Najpierw wykonałam dekoloryzację, ponieważ włosy były po środku długości koloru mahoniu i nie ukrywam, że ciężko było ściągnąć ten kolor – mówiła pani Małgosia z salonu Art Fryz. – Odrost robimy w kolorze zbliżonym do naturalnego, końce w odcieniu ciemno-popielatym. W samej fryzurze pani Karolina nie chciała radykalnych zmian, więc nie skracamy mocno włosów, ale końcówki podetniemy, żeby fryzura nabrała kształtu – wyjaśniała fryzjerka.

Fot. Piotr Terebiński

Jeszcze z nałożoną farbą na włosach, przeszliśmy do wizażystki Sephory. – Pani Karolina nosi okulary, będę więc starała się podkreślić dolną powiekę, górna będzie trochę spokojniejsza – opowiadała… również pani Karolina z Sephory. – Mamy sezon wiosenny, makijaż będzie więc bardziej kolorowy i rozświetlony. Fajnym akcentem będzie rozświetlający kolor na środek powieki, który otworzy nam oko i sprawi, że makijaż będzie widoczny pod okularami. Cera pani Karoliny jest ładna, wyrównamy jedynie koloryt i zmatowimy strefę T, gdyż są nieco widoczne pory. Sama strefa T będzie więc matowa, a resztę twarzy muśniemy rozświetlaczem. Zdecydowanie podkreślimy też piękne kości policzkowe pani Karoliny oraz usta – tłumaczyła wizażystka.

Fot. Piotr Terebiński

Po wizażu, znów wróciliśmy do Art Fryz, gdzie pani Małgosia dokończyła fryzurę naszej uczestniczki. Zahaczyliśmy również o CHANGE Lingerie, gdzie Karolina dowiedziała się, jakie stroje kąpielowe są modne w tym sezonie, zobaczyła różne modele, zarówno dwuczęściowe, jak i jednoczęściowe, a od sklepu otrzymała bon rabatowy na zakup wybranego stroju.

Później już tylko założenie wybranych wcześniej strojów i… już. Pełna metamorfoza Karoliny zakończona. Jak ją ocenia nasza uczestniczka? Czy tego się spodziewała?

– Nie do końca – przyznała Karolina. – Myślałam, że raczej dopełnię swoją wiedzę, a dowiedziałam się zupełnie nowych rzeczy. O makijażu nie wiedziałam, że osoby w okularach powinny mieć zupełnie inaczej pomalowane oczy. Jeśli chodzi o ubrania, to miałam zupełnie inne spojrzenie na to, co powinnam nosić. Chociażby w zakresie spodni, które są rewelacyjne, a których wcześniej nigdy bym nie przymierzyła. Dużo dowiedziałam się też, jak pielęgnować włosy – wymieniała. Jak podoba jej się nowy wizerunek? – Wyglądam poważniej, ale dużo lepiej. Jestem zachwycona – podsumowała.

A tak zmieniła się nasza uczestniczka.

Pomysł realizacji projektu, jakim jest metamorfoza modowa, wydaje się być nieodłącznym elementem związanym z galerią handlową. Galeria Mazovia jest miejscem, gdzie tego typu idea mogła się zrealizować w 100%, z uwagi na bogaty wybór oferty modowej, a także profesjonalne usługi związane z wykonaniem fryzury oraz makijażu.

– Okazało się także, że nasz pomysł możemy uaktywnić dzięki współpracy z lokalną blogerką modową, panią Sandrą Panuś – mówi Katarzyna Klaczka-Wachowska, Dyrektor Galerii Mazovia.

– Pilotażowa metamorfoza wiosenna dotyczyła tegorocznej maturzystki, pani Karoliny, która z zaangażowaniem i otwartością uczestniczyła w przygotowaniach. Bardzo dużym wsparciem w naszej zabawie modą był także udział wielu marek, znajdujących się w Galerii Mazovia, wyjątkowe i ciepłe podejście obsługi w sklepach oraz przygotowane dla uczestniczki rabaty. Wszystkie te czynniki pozwalają wierzyć, że pani Karolina czuła się w Galerii Mazovia bardzo dobrze, czego efektem są wyjątkowe zdjęcia oraz uśmiech na twarzy. Mamy nadzieję, że dzięki zaangażowaniu wszystkich osób pokazaliśmy, iż moda jest po to, aby się nią cieszyć, a Galeria Mazovia jest wyjątkowym miejscem, w którym spotkanie z modą powinno być dla każdego pozytywnym doświadczeniem. W przyszłości planujemy kontynuować nasz projekt, zapraszając do udziału osoby bez względu na płeć i wiek, gotowe na zmiany i otwarte na ciekawe propozycje stylistyczne – wyjaśniła Dyrektor Galerii Mazovia.

Dziękujemy za udział w metamorfozie sklepom znajdującym się w Galerii Mazovia, tj.: Art Fryz, Sephora, Promod, Gatta, CCC, Quiosque, Monnari, Cropp, Wojas, Kawiarnia Zielona Agrafka, Karczma pod Strzechą, a w szczególności tym sklepom, które przekazały vouchery dla uczestniczki: Perfect Optyk, Time Trend, Corin, Change Lingerie.

OPIS TRZECH FINAŁOWYCH STYLIZACJI KAROLINY

Stylizacja codzienna: Top różowy, bomberka, breloczek: Promod; Spodnie, torebka: Quiosque; Buty: CCC; Okulary: Perfect Optyk; Zegarek: Time Trand; Makijaż: Sephora; Fryzura: Art Fryz; Fot. Piotr Terebiński

Stylizacja smart casual: Zielona marynarka, torba, bransoletka: Monnari; Spodnie: Quiosque; Okulary: Perfect Optyk; Buty: CCC; Body: Gatta; Makijaż: Sephora; Fryzura: Art Fryz; Fot. Piotr Terebiński

Stylizacja wieczorowa: Sukienka zielona, kopertówka: Promod; Ramoneska: Cropp; Okulary: Perfect Optyk; Buty: CCC; Makijaż: Sephora; Fryzura: Art Fryz; Fot. Piotr Terebiński

 

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Warto Przeczytać

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji