Medale dla płockich zawodników taekwondo

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Na mazurach w malowniczym Olecku rozegrane zostały zawody z cyklu Puchar Polski P1 w Taekwondo Olimpijskim WTF. W turnieju wzięło udział aż 350 uczestników. Płoccy zawodnicy z klubu LKS„Puncher”Płock przywieźli do naszego miasta aż pięć medali.

 

fot. materiały prasowe

W Olecku odbyły się zawody z cyklu Puchar Polski P1 w Taekwondo Olimpijskim WTF. Rywalizowano w kategoriach wiekowych: dzieci 8-9 lat, młodzików 10-11 lat, kadetów (juniorów młodszych) 12-14 lat, juniorów 15-17 lat. Współzawodnictwo odbywało się na czterech matach jednocześnie. Do turnieju łącznie zgłosiło się 350 uczestników reprezentujących kluby z całej Polski.

Wśród nich byli zawodnicy i zawodniczki Płockiego klubu LKS „Puncher”, dzieci: Alicja Pekról kat.wag. -30kg, Weronika Pekról kat.wag. -34kg, Konrad Kruczyk kat.wag. -41kg; kadet Bartosz Osowski kat.wag. -65kg i junior Rafał Dobies kat.wag. -73kg.

fot. materiały prasowe

W kategorii dzieci rywalizowano w konkurencji mini kyorugi (dozwolone zadawanie technik nożnych i ręcznych wyłącznie na tułów chroniony przez hogo czyli specjalny ochraniacz tułowia). W pozostałych kategoriach wiekowych współzawodnictwo odbywało się w konkurencji kyorugi. Młodzicy w celu ograniczenia kontaktu twarzy bezpośrednio z nogą podczas technik nożnych walczyli podobnie jak dzieci w kaskach z zasłoniętą plastikową szybką osłaniającą część twarzową. Kadeci i juniorzy rywalizowali w pełnym kontakcie w kaskach bez osłony części twarzowej. Płocczanie z turnieju wrócili z pięcioma medalami. Wśród dzieci Weronika której w finale przyszło rywalizować z zawodniczką posiadającą niebieski pas (więc o cztery stopnie wyższy niż Płocczanka) wynikiem 19:7 zdecydowanie zwyciężyła i zdobyła złoty medal, Ala oraz debiutujący na zawodach Konrad zdobyli brązowe medale. Kadet Bartosz zdobył złoty medal, natomiast junior Rafał zdobył kolejny już w tym roku brązowy krążek.

Dla zainteresowanych treningami w LKS „Puncher” kontakt z trenerem tel. 601 437 068.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji