REKLAMA

Maszyny z ponad 500 końmi mechanicznymi. Mistrzostwa Polski Skuterów Wodnych wkrótce w Płocku

REKLAMA

Za nieco ponad tydzień w Płocku rozegrają się Mistrzostwa Polski Skuterów Wodnych. Wydarzenie organizowane przez WOPR będzie jedną z największych tegorocznych imprez sportowych w naszym mieście.

18 maja o godzinie 11 rozpoczną się, już po raz trzeci odbywające się w Płocku, Mistrzostwa Polski Skuterów Wodnych organizowane przez płocki WOPR. Tym razem to właśnie w naszym mieście rozpocznie się cykl zawodów o miano najlepszych sterników, pływających na skuterach wodnych w roku 2019.

– Na starcie zamelduje się ponad czterdziestu najlepszych polskich zawodników, startujących także z sukcesami w imprezach rozgrywanych w Europie oraz zawodach rangi światowej. Godnym podkreślenia jest fakt, że udział w zawodach zapowiedzieli również zawodnicy z Rosji, Litwy, Czech, będą więc to zawody międzynarodowe – zwracają uwagę organizatorzy.

W sobotni poranek przed płockim molo wyrośnie miasteczko namiotów, baldachimów, balonów, a także różnego rodzaju banerów informacyjnych. W porównaniu z poprzednimi zawodami, tegoroczna edycja została wzbogacona o stoiska firmowe producentów akcesoriów motorowodnych i wystawców skuterów wodnych, a dla najmłodszych płocki WOPR przygotował dmuchane miasteczko do gier i zabaw.

– Wspólny start całej grupy skuterów, ryk silników o mocach przekraczających 500 koni mechanicznych, fontanny wody i fale rozbijane przez mknące z dużymi prędkościami skutery, zapewnią przybyłym widzom niesamowite emocje. Najszybsze maszyny będą w stanie rozpędzić się nawet do 150 km/h – zachęcają organizatorzy.

Zawody komentowane przez profesjonalnego spikera można będzie obserwować z płockiego nabrzeża, plaży oraz ze skarpy wiślanej. W ciągu dwóch dni trwania Mistrzostw rozegranych zostanie pond 20 wyścigów, wyłaniając najlepszych sterników I rundy Mistrzostwa Polski Skuterów Wodnych 2019 r.

Poza wymiarem czysto sportowym, impreza będzie miała na celu propagowanie bezpiecznych form spędzania czasu w wodzie, ze szczególnym uwzględnieniem wykorzystania sprzętu motorowodnego. Godnym pokreślenia jest fakt, że będzie to jedna z największych imprez sportowych, jakie odbędą się w Płocku w 2019 r.Imprezę swą obecnością zdecydowali się uświetnić również płoccy motocykliści, zrzeszeni w Stowarzyszeniu ERGO SUM VIA. Na dzień 18 maja zaplanowali oficjalne Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego, które odbędzie się na nabrzeżu wiślanym w okolicy molo.

– Serdecznie zapraszając do obejrzenia zarówno Motorowodnych Mistrzostw Polski Skuterów Wodnych, jak i Rozpoczęcia Sezonu Motocyklowego podkreślamy, że imprezy mające charakter integracyjno-promocyjny bez wątpienia dostarczą wielu emocji przybyłym widzom, a przejazd blisko 1000 motocykli wzdłuż pięknego płockiego nabrzeża pozostawi niezapomniane wrażenia – zapewniają organizatorzy.

Mistrzostwa Polski Skuterów Wodnych będą świętem wodnych sportów motorowodnych i dla nadania zawodom należytej rangi zostały objęte patronatem Prezydenta Miasta Płocka Andrzeja Nowakowskiego.

PetroNews jest patronem medialnym wydarzenia.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU