REKLAMA

Masz pomysł na wydarzenie? Powstała firma, która pomoże ci je zorganizować

REKLAMA

ProMusicEvent to młoda firma, działająca na rynku imprez kulturalno-muzycznych, którą założył Bartosz Wojciechowski. – Płock ma ogromny potencjał, chciałbym, żeby co miesiąc odbywały się tutaj fajne wydarzenia – mówił właściciel firmy.

Firma ProMusic Event powstała, aby organizować różnego rodzaju widowiska i koncerty na terenie Płocka.

– Ale nie tylko – wyjaśnia Bartosz Wojciechowski, właściciel firmy. – Ma również wspierać osoby, które potrzebują pomocy, żeby zaistnieć czy zrealizować swój pomysł. Jeśli ktoś chciałby zorganizować jakiś koncert czy innego rodzaju wydarzenie w Płocku, to właśnie ProMusicEvent będzie służył pomocą merytoryczną, kontaktami czy współorganizacją. Wiem z doświadczenia, że jeśli organizator ma za sobą kogoś, kto może już pochwalić się pewnymi dokonaniami i ma osobowość prawną, to o wiele łatwiej jest w Płocku działać. Nie tylko więc zajmujemy się organizacją imprez kulturalnych, ale i wspieraniem osób z pomysłem na event – tłumaczy.

Skąd taki pomysł? – Z sytuacji prywatnej, w której chciałem coś zorganizować, ale instytucje nie chciały za bardzo ze mną współpracować. Jeśli ktoś jest młody, nie ma osobowości prawnej, finansowania czy współorganizatorów, a wyłącznie pomysł, to ogromnie trudno jest się przebić. I tak było wówczas w moim przypadku – przedsięwzięcie upadło, nie odbyło się, skończyło się na samych planach. Wówczas wpadłem na pomysł założenia tej firmy, do czego dodatkowo zainspirował mnie brak w Płocku czegoś nowego, świeżego, co pozwoliłoby również poznać inny typ muzyki. Mamy hip-hop festiwal, mieliśmy festiwal reggae, mamy muzykę elektroniczną czy folk i jest to wspaniałe. Brakuje mi jednak cały czas innych artystów, tego co słyszymy w radiu czy widzimy w telewizji. Miałem możliwość współpracy przy organizacji koncertów Korteza oraz Dawida Podsiadło w Płocku. To przekonało mnie, że można zaprosić do Płocka kogoś, kogo ludzie słuchają i że nie ma koncertu, którego nie da się przygotować. Wystarczy chcieć i mieć kogoś, kto nas wesprze – przekonuje pan Bartosz.

Bartosz Wojciechowski

Jak dodaje, jeśli ktoś ma jakiś pomysł na koncert czy wydarzenie, to może zgłosić się do ProMusicEvent (najlepiej przez profil facebookowy lub na e-mail promusicevent@o2.pl) i zyskać pomoc w organizacji.

Jest to nietypowa koncepcja, ponieważ firma ogranicza się do organizacji wydarzeń na danym terenie, a nie organizacji konkretnego rodzaju koncertu czy wydarzenia. Dlaczego właśnie w Płocku pan Bartosz chce organizować imprezy kulturalne?

– Mieszkam w Płocku, urodziłem się tutaj, jest to dla mnie bardzo sentymentalne miasto. Od małego chodziłem na koncerty, moja babcia zaraziła mnie miłością do uczestniczenia w tych wydarzeniach, stąd też moja miłość do muzyki. Dlatego chcę, żeby tu działo się więcej, bo Płock ma potencjał – tłumaczy.Czy nie bał się, że agenci gwiazd odrzucą jego oferty? – Na początku bałem się – przyznaje. – Ale kiedy już zacząłem dzwonić, okazało się, że wkrótce byłem już z menadżerami gwiazd na „ty” – wspomina pan Bartosz. – Artyści chętnie przyjeżdżają do Płocka – przekonuje właściciel ProMusicEvent.

Jakie czekają nas najbliższe wydarzenia organizowane przez tę kreatywną firmę? – Najbliższy koncert odbędzie się 14 października, wystąpi wówczas Mrozu. Natomiast 27 października zapraszam na koncert zespołu Poparzeni Kawą Trzy. Obiecuję, że nie są to ostatnie wydarzenia, jakie planuję – mówi Bartosz Wojciechowski.

Jak zdradza pan Bartosz, w styczniu planuje koncert kolęd, a kolejne dwa koncerty odbędą się w lutym, choć szczegółów jeszcze nie ujawnia. – Mam duże plany, chciałbym, aby docelowo co miesiąc w Płocku coś się działo – mówi Bartosz Wojciechowski.

Obydwa wydarzenia odbędą się w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Płocku. – Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej, Michał Zawadzki, bardzo chętnie wspiera takie koncerty i wydarzenia. To właśnie dzięki jego uprzejmości koncerty odbędą się w dobrze znanej płocczanom sali koncertowej – wyjaśnia pan Bartosz.

Bilety na październikowe koncerty Mrozu oraz Poparzeni Kawą Trzy są już w sprzedaży na portalu panbilet.pl – wysyłane są po zakupie drogą elektroniczną.

artykuł promowany

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Ppkm says:

    Odezwij się za rok jak firma prosperuje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU