Masz niepotrzebny sprzęt sportowy? Oddaj go dzieciakom

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Znane powiedzenie mówi “Sport to zdrowie”. To prawda, co jednak, jeśli kogoś nie stać na sprzęt sportowy w dyscyplinie, którą chciałby uprawiać? Z pomocą idzie akcja SPORT BOX, podczas której na wytypowanych stacjach ORLEN w Płocku i Warszawie, w specjalnie przygotowanych kontenerach można zostawić używany lub nowy sprzęt sportowy. Trafi on do potrzebujących dzieci.

Fundacja ORLEN – DAR SERCA, przy wsparciu PKN ORLEN, zainicjowała akcję, dzięki której dzieci mogą otrzymać wymarzony sprzęt sportowy. SPORT BOX to kolejna już inicjatywa społeczna fundacji, propagująca sport.

Podczas trwania akcji, na dwóch stacjach ORLEN w Płocku i Warszawie, w specjalnych kontenerach każdy chętny może zostawić sprzęt sportowy, nowy lub używany, nieuszkodzony lub wymagający niewielkiej naprawy.

– Akcja społeczna SPORT BOX to inicjatywa, która z jednej strony generuje konkretną pomoc dla najbardziej potrzebujących, a z drugiej stwarza możliwość zaangażowania się wszystkich chętnych w działania charytatywne. Liczymy, że do akcji dołączy wiele osób. My zrobimy wszystko, aby podarowany sprzęt trafił do tych, którzy najbardziej go potrzebują – mówi Iwona Tandecka, Prezes Fundacji ORLEN – DAR SERCA.

Jak wyjaśniają organizatorzy, SPORT BOXY są już dostępne na stacjach ORLEN. Znajdujące się w nich przedmioty będą systematycznie sprawdzane i w razie potrzeby serwisowane. Co można przekazać? Na przykład rolki, kaski, różnego rodzaju piłki, piłeczki, skakanki, hula hop czy rakiety itp.

Wszystkie zebrane przedmioty zostaną przekazane partnerom akcji – Stowarzyszeniu Wędka w Płocku oraz Grupie Pedagogiki i Animacji Społecznej Praga-Północ w Warszawie, które podzielą sprzęt między najbardziej potrzebującymi dziećmi. Akcja potrwa do grudnia 2017 r.

Specjalnie oznakowane SPORT BOXY są już dostępne na stacjach paliw ORLEN:

– Płock ul. Wyszogrodzka 123
– Warszawa ul. Migdałowa 2.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji