“Masovia” na Międzynarodowym Festiwalu Tańca

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Zespół Tańca Ludowego “Masovia”, działający przy płockiej filii Politechniki Warszawskiej, osiągnął kolejny ważny sukces w swoim artystycznym dorobku. Już na początku sierpnia grupa 35 studentów pod kierownictwem Małgorzaty Grabowskiej-Panek, weźmie udział w Międzynarodowym Festiwalu Tańca “Fala Ohridu”.

Przez tydzień skład zespołu będzie zaznajamiać widownię z polskimi tańcami narodowymi i regionalnymi. To promocja polskiej kultury ludowej, która w dzisiejszych czasach bywa nieco zapomniana. Wszyscy członkowie grupy, którzy w ciągu roku akademickiego godzili naukę z pracą i ćwiczyli nowe układy taneczne, mają nadzieję, że podbiją serca bałkańskiej publiczności nie tylko swoimi umiejętnościami, ale również całą gamą barwnych strojów z różnych zakątków Polski. Postawili sobie jeden, ważny dla nich cel – zarazić odbiorców miłością do folkloru.

W czasie tej tygodniowej pracy, obowiązki będą przeplatały się z przyjemnościami. Organizatorzy festiwalu zadbali o każdy szczegół i zapewnili uczestnikom liczne atrakcje turystyczne, do których zaliczy się chociażby zwiedzanie okolicznych miejscowości oraz zabytków. Zespół “Masovia” będzie miał więc okazje do tego, aby poznać zupełnie nową odsłonę festiwalowej miejscowości.

Udział w Festiwalu “Fala Ohridu” będzie również doskonałym momentem do poznania sztuki ludowej, prezentowanej przez pozostałe zespoły z wielu stron Starego Kontynentu. To możliwość zawarcia wielu przyjaźni i odbycia wspólnej, pokoncertowej zabawy.

Trzymamy kciuki za płocką grupę i życzymy “Masovii” wielu sukcesów, podczas tych festiwalowych dni!

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji