Maskotka Starówki oficjalnie przedstawiona. Jest to…

0

Płocka starówka ma swoją maskotkę. Idąc tropem innych miast Płock, ARS postawił na rozpoznawalny znak, który będzie przyciągał nie tylko najmłodszych. Podczas Jarmarku św. Bartłomieja i zakończenia festiwalu folkowego płocczanie poznali nową maskotkę.

Znakiem płockiej Starówki został gołąb – ptak, który kojarzy się chyba z każdym większym placem. Wszak jak śpiewał Seweryn Krajewski, znajdziemy go na krakowskim Kleparzu i paryskim Placu Zgody.

– Krupówki mają swojego Misia, Kraków ma Lajkonika, co możemy mieć my? Wystarczyło wyjść na Starówkę i od razu zauważyliśmy, że to gołąb jest związany z placem Starego Rynku – tłumaczył historię pomysłu prezes Agencji Rewitalizacji Starówki, Jacek Koziński.

Płocki gołąb ma na imię Bolek – to na cześć Bolesława Krzywoustego, który pochowany jest w płockiej katedrze. Ptaszek, jak się domyślamy, ma królewskie atrybuty – korona na głowie, a także miecz i pas miały dodać nieco wzniosłości. Jak wyszło? Ocenicie Państwo sami, bo już zapowiedziano, że maskotka będzie pojawiać się na imprezach organizowanych w Płocku. W głosach zebranych dało się jednak wyczuć nutkę ironii, bo chyba każdy biegnąc przez Starówkę modli się, żeby gołąb łaskawie omijał jego głowę i ubranie. Według autorów, skojarzenie miało być chyba inne. Gołąb to pokój i zgoda – i właśnie na potwierdzenie tego, prezes Jacek Koziński i wiceprezydent Jacek Terebus wypuścili śnieżnobiałe gołąbki pocztowe.

Zakończył się także konkurs ogłoszony przez Prezydenta Miasta Płocka na najładniejszy ogródek gastronomiczny w naszym mieście. Zwyciężył Browar Tumski, który – według jury – może pochwalić się najbardziej estetycznym i zadbanym ogródkiem.

 

Podziel się.

Patronat i artykuły sponsorowane w PetroNews.pl


Warto Przeczytać

Płocki Styl Plocki Styl

Nasza stylistka Sandra Panuś ponownie wyruszyła na ulice Płocka, aby wybrać osoby, którym jesienne słońce…


Ostatnie Informacje

Konkursy
Rozdajemy Lekkie Ciacho!

Specjalnie dla czytelników PetroNews, Lekkie Ciacho, które dostarcza płocczanom pyszne desery bez cukru, przekazuje swoje wypieki do spróbowania. Wystarczy przyjść…