Mamy potwierdzenie – płoccy piłkarze ręczni na Igrzyskach w Rio!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Dziś rano trener polskiej reprezentacji piłki ręcznej Talant Dujszebajew ogłosił oficjalny skład zespołu na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. Wybór był trudny, ale największym sukcesem okazał się fakt, że w zespole nie zabraknie płockich piłkarzy. Adam Wiśniewski i Michał Daszek już za kilka dni wyruszą do Brazylii!

W Arłamowie kończy się właśnie zgrupowanie kadry. Na jego zakończenie został przedstawiony oficjalny skład polskiej reprezentacji piłki ręcznej, biorącej udział w Igrzyskach Olimpijskich 2016. Szansę na udział w tym sportowym wydarzeniu miało aż siedmiu piłkarzy z Płocka.

Ostatecznie szkoleniowiec wybrał 16 zawodników z całej Polski, którzy już niebawem wyruszą do Rio de Janeiro. Skład podstawowy tworzyć będzie 14 graczy, natomiast dwóch pozostałych będzie uczestniczyć w rozgrywkach, jako rezerwowi. W składzie drużyny pojawi się dwóch płockich piłkarzy ręcznych. Adam Wiśniewski długo czekał na ten moment. Dziś nie kryje swojej radości.

– Cieszę się bardzo, że znalazłem się w kadrze do Rio. Ciężko wszyscy pracowaliśmy na zgrupowaniach w Arłamowie, każdy walczył dawał z siebie wszystko. Dla mnie jest to spełnienie marzeń sportowych, będzie to pierwsza moja Olimpiada – mówił w rozmowie z nami.

Reprezentacja Polski swoje mecze rozegra w dniach 7-15 sierpnia. Zmierzy się między innymi z Brazylią, Niemcami, Egiptem, Szwecją oraz Słowenią. Wcześniej jednak rozegrają jeszcze mecze treningowe w Polsce. Od jutra rozpoczną się rozgrywki z Katarem oraz Motorem Zaporoże. Po ich zakończeniu cała kadra pojawi się w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego, gdzie złoży uroczystą przysięgę olimpijską. Wyjazd do Rio planowany jest na 31 lipca.

Piłkarze do momentu oficjalnych rozgrywek będą trenować na profesjonalnych, olimpijskich obiektach sportowych. Przypomnijmy, że faza pucharowa odbędzie się w dniach 17-21 sierpnia.

Adamowi Wiśniewskiemu i Michałowi Daszkowi życzymy powodzenia, trzymając tym samym kciuki za sukcesy polskiej reprezentacji!

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji