REKLAMA

Mammografia, badanie serca, dietetyk… Miasteczko Zdrowia podczas Dni Chemika

REKLAMA

Podczas Dni Chemika, na terenach zielonych Politechniki Warszawskiej Filia w Płocku znajdzie się również Miasteczko Zdrowia. Odwiedzający będą mogli skorzystać z badań profilaktycznych czy konsultacji lekarskich.

9 czerwca, podczas Dni Chemika, Fundacja ORLEN – DAR SERCA i PKN ORLEN zapraszają do „Miasteczka Zdrowia” w godzinach 12-20.

– Obok działań profilaktycznych i konkretnych badań, wszyscy uczestnicy Dni Chemika będą mogli m.in. wyrobić kartę EKUZ (europejskie ubezpieczenie zdrowotne), wysłuchać prelekcji o zdrowiu oraz zasięgnąć informacji medycznych w punktach informacyjnych. „Miasteczko Zdrowia” powstanie przy współpracy PKN ORLEN i Fundacji z Centrum Onkologii – Instytutem im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie, Instytutem Kardiologii im. Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Narodowym Funduszem Zdrowia – informuje biuro prasowe koncernu.

Na terenie „Miasteczka Zdrowia” dostępne będą m.in. badania mammograficzne w mobilnym busie w ramach programów profilaktycznych NFZ dla kobiet powyżej 50. roku życia, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie wykonywały bezpłatnego badania.

PowiązaneTematy

Odwiedzający mogą także skorzystać z pomiarów cukru i porad z zakresu zdrowego żywienia w ramach akcji „Nie cukrz”, a także wyrobić kartę ubezpieczenia zdrowotnego EKUZ, skorzystać z punktu informacyjnego o sanatoriach czy punktów konsultacyjnych w zakresie prawa do świadczeń, ubezpieczenia i innych kwestii związanych systemem opieki zdrowotnej.

W namiotach Instytutu Kardiologii dostępne będą bezpłatne badania EKG, badania oceniające wiek serca oraz porady fizjoterapeutów jak układać plany treningowe czy trasy nordic walking z korzyścią dla serca. Do dyspozycji mieszkańców Płocka będzie także kardiolog, dietetyk, psycholog czy eksperci z poradni antynikotynowej.

Natomiast w namiotach Centrum Onkologii – Instytutu uzyskamy informacje m.in. w zakresie badań profilaktycznych i leczenia raka szyjki macicy, raka piersi (nauka samobadania piersi, wczesne wykrywanie, leczenie) czy raka płuc (diagnostyka i leczenie). W ramach Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem prowadzona będzie edukacja w zakresie zaleceń dotyczących zdrowego stylu życia, unikania zagrożeń prowadzących do chorób nowotworowych i ich leczenia oraz indywidualne porady lekarzy onkologów

W „Miasteczku Zdrowia” zaplanowano również możliwość wykonania pomiaru ciśnienia tętniczego, sprawdzenia pojemności płuc (badanie spirometrem) czy zbadanie znamion na skórze za pomocą dermatoskopu.

– „Miasteczko Zdrowia” w ramach Dni Chemika to jeden z praktycznych sposobów realizacji zasad odpowiedzialności społecznej i odpowiedź PKN ORLEN oraz Fundacji ORLEN – DAR SERCA na potrzeby społeczności lokalnych. Jednocześnie PKN ORLEN jest inicjatorem długofalowego programu profilaktyki zdrowotnej skierowanego do mieszkańców powiatu płockiego, nad którym pracuje w partnerstwie z Centrum Onkologii – Instytutem – informuje PKN ORLEN.