REKLAMA

Maltretował psa, podduszał, kopał… Zauważył to pracownik pływalni [FILM]

REKLAMA

Drastyczne sceny niedaleko placu zabaw, w pobliżu pływalni Kobylanka w Płocku zauważył jeden z ratowników. Właściciel psa podnosił zwierzę za obrożę, podduszał go, a gdy psiak stracił przytomność, kopał go i szturchał.

Płock, 16 marca, kilka minut przed godziną 6 rano. Pan Robert, ratownik na basenie Kobylanka w Płocku, przed rozpoczęciem pracy widzi przez okno jak mężczyzna znęca się nad swoim psem.

– Facet kilkukrotnie podnosił psa za obrożę i trzymał go w powietrzu, szarpał nim, aż zwierzak w wyniku odcięcia tlenu omdlewał. Mężczyzna kopał go i szturchał, by się ocknął i robił to ponownie. Nagrałem krótko co się dzieje i wybiegłem do niego. Uprzedziłem, że robię mu zdjęcia i sprawę zgłoszę odpowiednim służbom – relacjonował nam pan Robert.

Jak dodał, od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu. Pan Robert zadzwonił na straż miejską, gdzie dowiedział się, że czyn tego mężczyzny to przestępstwo, a nie wykroczenie, w związku z czym należy powiadomić policję.– Idę na komendę jak tylko skończę pracę. Trzeba nagłaśniać i piętnować takie zachowania – podkreśla nasz rozmówca.

Przypomnijmy, że zgodnie z artykułem 35 par. 1 ustawy o ochronie zwierząt, kto zabija, uśmierca zwierzę albo dokonuje uboju zwierzęcia z naruszeniem przepisów art. 6 (…) podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Tej samej karze podlega ten, kto znęca się nad zwierzęciem, a jeśli sprawca czynu działa ze szczególnym okrucieństwem, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Jeśli dojdzie do skazania sprawcy za to przestępstwo, sąd orzeka nawiązkę w wysokości od 1000 zł do 100 tys. zł na wskazany cel związany z ochroną zwierząt.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Komentarze 19

 1. Olga says:

  Przecież ja bym ten skurwysyna za chu…a powiesiła , co za bydlę oierdolone

 2. Waleria says:

  Na policję zadzwonić nie można było? CZYM SIĘ TO SKONCZYŁO???

 3. He he says:

  Panie Mosir to jak to jest ludzie w wodzie ratownik z komorka lata A potem akcja jak na Jagiellonce

  • Leon says:

   Trzeba czytać ze zrozumieniem. Basen był jeszcze nieczynny. Pańskim zdaniem lepiej nie reagować na to co robią inni.

 4. ????? says:

  Skoro strasz twierdzi że to sprawa policji czemu z automatu tego niezglaszaja?Rozwiązać te dzadostwo

 5. Mało ambitny says:

  Dziwie się, czemu ten ratownik tracił czas na telefony do straży miejskiej, a nie wziąl sprawy w swoje ręce

 6. Ramzes says:

  NIE POCHWALAM TAKIEGO ZACHOWANIA, ale Przecież widać,że psiak jest podnoszony za szelki,a nie za obrożę. Niech ten pan,który zareagował sprostuje swoje nagranie bo tylko rozpętał burzę i zrobił nagonkę.

  • Vbb says:

   Kopanie potem i ciąganie tak psa w górę aż stracił przytomność do lasu alkolika i przekopa

   • Ramzes says:

    Byłeś(łaś) tam i widziałaś jak kopie. Dlaczego ten pan zamiast odrazu dzwonić na policję to najpierw wrzuca nagranie do sieci,robi szum i szuka poklasku jaki to z niego bohater,a dopiero około południa zgłasza zdarzenie. Jakby policja złapała tego kolesia na gorącym uczynku,a nie po fakcie to sprawa potoczyła by się zupełnie inaczej. A tak na jakiej podstawie mają zabrać psa,na podstawie ośmio sekundowego filmiku. Prawdziwy bohater nie szuka sensacji tylko działa po cichu i skutecznie.

  • Anonim says:

   i co to zmienia szelki czy obroza….chyba inaczej sie wyprowadza zwierzaki na spacer

  • Olka says:

   I bardzo dobrze że zrobił nagonkę . Jeszcze ryj ten kanalii pokazać a nie zasłaniać !Powinni się znaleźć ochotnicy i w wąskiej bramie też mu szelki założyć i na taki spacerek wyprowadzić i wpier… dać żeby do końca swoich dni popamiętał !

 7. RÓŻAL says:

  JUŻ PO ciebie JEDZIE

 8. Anonim says:

  Ten piesek ma lepsze serce niż ten zwyrodnialec kara powinna być surowa

 9. Anonim says:

  Gdzie jest sprawiedliwośc po co ma ryj zasłonięty pierd…… gnida

 10. ania says:

  WZIĄĆ GO ZA ŁEB I TO SAMO Z NIM ROBIĆ,SKUR……..N JE……Y,CO SIĘ Z TYMI POTWORAMI DZIEJE,BO TO NIE MOŻNA NAZWAĆ LUDŻMI

  • Leon says:

   Zabrać temu bydlakowi pieska, żeby więcej mu tego nie zrobił, jak również zakaz posiadania jakichkolwiek zwierzaków. Niech po inkarnacji trafi na takiego samego właściciela.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU