Łukasz Kalaszczyński wciąż w wysokiej formie

Kolejne wielkie ściganie i… kolejny wielki sukces! Płocki triathlonista Łukasz Kalaszczyński, w dalszym ciągu utrzymuje wysoką dyspozycję. Tym razem zawodnik PTT „Delta” Płock, zajął drugie miejsce podczas prestiżowych zawodów Susz Triathlon.

Więcej o wcześniejszych sukcesach płockiego triathlonisty przeczytacie w zakładce TRIATHLON.

W odbywającym się w ostatni weekend czerwca triathlonie w Suszu, udział wzięło aż 1041 zawodników. Zawodnicy rywalizowali w siedmiu konkurencjach. Reprezentujący Płock Łukasz Kalaszczyński startował na dystansie długim – 1/2 Ironman – w którym do pokonania miał 1900 metrów wpław, 90 kilometrów jazdy na rowerze oraz 21,1 kilometra biegu. Wyszło mu to znakomicie i z czasem 4:01:15, zameldował się na drugim stopniu podium.

Rywalizację w 1/2 Ironman w Suszu wygrał Marek Jaskółka ze Szczecina, który na metę wbiegł z czasem 03:59:33. Z kolei trzecie miejsce w tej konkurencji zajął Kacper Adam z Częstochowy, którego płocczanin wyprzedził o zaledwie 28 sekund.

– Warto wspomnieć o świetnej organizacji imprezy w Suszu – powiedział Łukasz Kalaszczyński. – Trasy świetnie przygotowane i kibice, tak żywiołowo dopingujący nas – zawodników. Na pewno wracam tu za rok – dodał.

Szczegółowe wyniki triathlonu w Suszu, który odbył się w sobotę, 27 czerwca, znajdziecie TUTAJ.