REKLAMA

Lokalna rada młodzieży zyskała wsparcie Samorządu Mazowsza

REKLAMA

Młodzieżowa rada z Wyszogrodu jest jedną z 14 inicjatyw wspartych przez Samorząd Mazowsza. Urząd Marszałkowski przekaże na działania młodych ludzi blisko 19 tysięcy złotych.

Radni Mazowsza zdecydowali o wsparciu kolejnych inicjatyw w ramach programu „Mazowsze dla młodzieży”. Pomoc finansową z budżetu Mazowsza otrzyma 14 kolejnych inicjatyw młodzieżowych rad. Wśród nich znalazła się też Młodzieżowa Rada Gminy i Miasta Wyszogród z regionu płockiego.

PowiązaneTematy

„Mazowsze dla młodzieży” to program, który wspiera realizację projektów edukacyjnych, społecznych czy rozwijających kompetencje młodzieżowych rad z regionu.

– W naszym regionie nie brakuje młodych, charyzmatycznych ludzi, którzy mają głowy pełne pomysłów i ogromne chęci do działania. Dlatego wspieramy młodzież, by mogła wziąć sprawy w swoje ręce i zaangażować się w działalność na rzecz swoich lokalnych społeczności – podkreśla marszałek Adam Struzik.Program cieszył się dużym zainteresowaniem, dlatego przeprowadzono nabór uzupełniający. W jego efekcie wybrano 14 dodatkowych projektów na łączną kwotę ponad 280 tys. zł. Finalnie w tegorocznej edycji programu wyłoniono w sumie 57 inicjatyw na ponad 1,1 mln zł. Samorząd Wyszogrodu zyskał 18 700 zł na funkcjonowanie Młodzieżowej Rady Gminy i Miasta Wyszogród.

O wsparcie mogły ubiegać się gminy, powiaty i dzielnice Warszawy, w których strukturach już działają rady młodzieżowe, ale także te, które planują w tym roku taką powołać. Środki można było pozyskać między innymi na organizowanie szkoleń z zakresu edukacji obywatelskiej, warsztatów rozwijających u młodzieży kompetencje merytoryczne, społeczne i przywódcze, inicjatywy zgłoszone przez rady młodzieżowe.

Wsparciem mogły również zostać objęte działania związane z organizowaniem i przeprowadzeniem kampanii informacyjnej czy wyborczej, organizacją inauguracyjnej sesji młodzieżowych rad, warsztaty i szkolenia mające przygotować młodzież do pełnienia funkcji radnego, a także podnoszenie kompetencji przyszłych opiekunów młodzieżowych.REKLAMA
Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU