Likwidacja połączeń PKS Płock. Wejdzie inny przewoźnik?

REKLAMA

Mobilis PKS Płock od 1 września likwiduje aż 62 połączenia lokalne. Z tego powodu znaczna część mieszkańców powiatu zostanie odcięta od komunikacji. Jaki pomysł ma na tę sytuację Starostwo Powiatowe w Płocku?

29 sierpnia, podczas konferencji prasowej starosta powiatu płockiego Mariusz Bieniek ogłosił, że w związku z obowiązkiem nałożonym przez ustawę o publicznym transporcie zbiorowym, starostwo poczyniło starania, by nie dopuścić do odcięcia okolicznych miejscowości po zakończeniu kursów przez dotychczasowego przewoźnika.

Mobilis PKS Płock od początku września likwiduje aż 62 połączenia lokalne, w związku z tym część mniejszych miejscowości na terenie powiatu zostałoby praktycznie odciętych komunikacyjnie od Płocka. Starostwo powiatowe przystąpiło do rozmów z innymi przewoźnikami, by do tego nie dopuścić.

PowiązaneTematy

Mobilis jednak zrezygnował z Płocka. Likwidacja wszystkich kursów lokalnych

Po rozmowach z sześcioma innymi przewoźnikami, starostwu udało się dojść do porozumienia, które zaowocowało ustanowieniem połączeń. Nowi przewoźnicy mają zapewnić mieszkańcom powiatu przejazdy w porach podróży do i ze szkoły czy pracy.

Mieszkańców powiatu będą obsługiwać:

 • PKS Gostynin,
 • MARQS,
 • USŁUGI PRZEWOZU OSÓB USŁUGI TRANSPORTOWE I ROLNICZE – Adam Bąbała,
 • USŁUGI TRANSPORTOWE PRZEWOZY AUTOKAROWE I CIĘŻAROWE – Zdzisław Nowak,
 • JACEK-BUS – Jacek Żelechowski,
 • PRZEWOZY AUTOKAROWE – Alicja Budek.

Szczegółowy rozkład jazdy został udostępniony na stronie Starostwa Powiatowego w Płocku. Jak informuje dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Płocku, Tomasz Kominek, do tej pory wydano kilkanaście nowych zezwoleń  na wykonywanie przewozów na likwidowanych przez Mobilis liniach, a w trakcie rozpatrywania są kolejne.

REKLAMA

Komentarze 6

 1. HELENA says:

  A CZYM DOJEZDZAJ DZIECI DO SZKOLY ZE SLUPI DO PLOCKA NIKOGO TO NIE INTERESUJE A NA ZAKUPY CHOCIAZ DO BIELSKA DO MOGIELNICY JEZDZI AUTOBUS A SLUPIA ODCIETA OD SWIATA

 2. Anonim says:

  Od 17.09 rusz kurs z Drobina do Płocka na drugą zmianę i z drugiej zmiany Jacek-Bus

 3. nowybialy says:

  Nadal żaden autobus nawet ten z KM Płock nie obsługuje Nowej Białej. Wójta to nie interesuje nawet sołtys tez nie. Za to interesuję ich gdzie postawic ludziom pod nosem kompostownie śmieci. Takie życie.
  Może pan Starosta cos w tej sytuacji pomoże?

 4. Bolek says:

  O ile wiem to połączenie Gąbin Żychlin zostało jus skasowane z dniem 01.09 208

 5. mieszkaniec says:

  Mieszkam w Drobinie, mam pytanie czym mam wracać do domu po 22.00.
  Takich osób, które pracują na II zmianę jest więcej. Każdy się prosi aby ktoś po niego wyjechał do Płocka żeby mógł do domu wrócić.
  Następne pytanie w SOBOTY ludzie tez pracują i czym maja dojechać i wrócić.

  • Anonim says:

   Wrócić z drugiej zmiany to jedna ale jeszcze trzeba dotrzeć na drugą zmianę. To samo dzieje się w Staroźrebach. Uruchomili KM Płock, ale lidzie na drugą zmianę nie mają czym dojechać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.