Letni Festiwal Operowy już w lipcu!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Już za nieco ponad 2 tygodnie rozpocznie się w Płocku III Letni Festiwal Operowy. Tym razem jego mottem przewodnim będzie opera francuskiego kompozytora Georges’a Bizeta – “Carmen”. Nie ma chyba osoby, która nie znałaby głównej Habanery czy też Torreadora. 13 lipca w płockim amfiteatrze usłyszymy wszystkie 4 akty w wykonaniu międzynarodowej obsady solistów z Aksaną Jakushevish na czele.

Letni Festiwal Operowy to projekt, który ma za sobą już dwie realizacje. Po raz pierwszy zadebiutował w 2014 roku, osiągając niezwykły sukces. Rok 2015 potwierdził tylko, że słowo “sukces” w jego przypadku, było jak najbardziej zasłużone. Do tej pory obejrzało go ponad 25 tys. widzów w Polsce, Niemczech oraz Włoszech. W lipcu festiwal zagości w Płocku i to nasze miasto stanie się stolicą światowej opery.

carmen“Carmen” to historia tragicznej miłości zaprawionej zazdrością i zdradą. Od wielu lat przyciąga publiczność na całym świecie, nie przestając tym samym jej zaskakiwać. Opera uwodzi przede wszystkim barwną, hiszpańską muzyką. W połączeniu z niebywałymi wirującymi w rytm flamenco sukniami, tętniącą radością tawerną oraz wreszcie triumfalnym marszem Torreadora, tworzą niezapomniane widowisko.

Ta historia należy do dzieł, które mimo upływu lat, wciąż przyciągają rzeszę słuchaczy. Popisową “Habanerę” zna chyba każdy z nas, nie ma osoby, która nie potrafiłaby zanucić jej fragmentu. Efektywność muzyki podkreśla również charakterystyczna scenografia, która w sposób doskonały komponuje się z przestrzenią. Chór Opery Polskiej, Roncole Verdi Orchestra oraz Aksana Jakushevish przybliżają muzyce oblicze Hiszpanii, zapisane od roku 1875 w dziele Bizeta.

Płocki amfiteatr jest miejscem niezwykłym… Oprawa muzyczna, piękno okolicy, międzynarodowi artyści te elementy tylko potęgują podniosłość chwili. Warto więc 13 lipca wybrać się na to spektakularne wydarzenie. Już dziś możemy zapewnić, że emocji i wrażeń na pewno nie zabraknie!

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji