Piękny dzień zamówili sobie strażacy na gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze, które odbyły się w sobotę na stadionie os. Borowiczki. Była muzyka, grill, chłodne napoje, pokaz pierwszej pomocy i prezentacja strażaków, którzy zmagali się ze sprzętem, wodą i… upałem.

27 sierpnia od godz. 16 stadion na osiedlu Borowiczki wypełnił się strażakami i mieszkańcami, którzy przy muzyce chłodzili się napojami, zajadali grochówkę i obserwowali zawody strażackie.

Pomimo upału i chowania się w cieniu drzew, z każdą chwilą przybywało chętnych do uczestnictwa w zabawie. I nic dziwnego, bo impreza nie była wyłącznie dla dorosłych – dla dzieci zapewniono dmuchaną zjeżdżalnię i zamek do zabawy, watę cukrową oraz popcorn. Nie zabrakło gier i zabaw zarówno dla dzieci, jak i dorosłych z nagrodami, a także loterii fantowej.

Chętni mogli uraczyć się także grillowanymi potrawami, które z pełnym poświęceniem (stać w taki upał przy gorącym grillu to nie byle co) przygotowywali panowie z cateringu.

W trakcie zawodów odbył się również pokaz Polskiego Czerwonego Krzyża z zakresu pierwszej pomocy – dowiedzieliśmy się jak wykonać prawidłowo sztuczne oddechanie czy ułożyć rannego w pozycji bezpiecznej. Swoje umiejętności zaprezentowali przedstawiciele ratownictwa technicznego i medycznego Państwowej Straży Pożarnej oraz Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Z bliska można było obejrzeć także samochody i sprzęt strażacki.

Od godziny 20 zaplanowano zabawę taneczną, która ma trwać do białego rana.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Warto Przeczytać

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji