REKLAMA

Kubica wystartuje w kolejnym wyścigu Formuły 1

REKLAMA

W środę późnym popołudniem Alfa Romeo Racing ORLEN poinformowała, że Robert Kubica po raz drugi w tym sezonie Formuły 1 zastąpi Kimiego Räikkönena. Najlepszy polski kierowca wyścigowy pojedzie w GP Włoch.

8 września Alfa Romeo Racing ORLEN ogłosiła udział Roberta Kubicy w GP Włoch. Polak nagle powrócił do rywalizacji w Formule 1, po tym, jak Kimi Räikkönen opuścił wyścig w Zandvoort w zeszłym tygodniu. Fin otrzymał pozytywny wynik testu na Covid-19 i musiał poddać się izolacji.

– Robert, który wspaniale spisał się podczas GP Holandii, po tym, jak został nagle przywołany tuż przed trzecią sesją treningową, powróci do bolidu i pojedzie razem z Antonio Giovinazzim (w GP Włoch) – poinformowała Alfa Romeo Racing ORLEN.Polak wystąpi w aż dwóch wyścigach. W piątek odbędzie się pierwszy trening i kwalifikacje. W sobotę drugi trening, a o godzinie 16.30 wyścig kwalifikacyjny. Jest to eksperymentalny format kwalifikacji do głównego wyścigu.

Właściwe Grand Prix Włoch zostanie rozegrane 12 września o godzinie 15.00. Będzie to 99. Grand Prix, w którym pojedzie Robert Kubica.

fot. facebook.com ORLEN Team

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU