REKLAMA

KSz Hetman Płock rozpoczyna nowy sezon Ekstraligi

REKLAMA
Zawodnicy I Drużyny fot. KSz Hetman Płock

Klub Szachowy Hetman Płock rozpoczyna walkę w rozgrywkach ligowych seniorów. Pierwsza drużyna ruszy do zmagań w ramach Ekstraligi, natomiast druga awansowała do II Ligi Mazowieckiej.

W nowym sezonie pierwsza drużyna KSz Hetman Płock będzie walczyć po raz trzeci w najwyższej klasie rozgrywek, w Drużynowych Mistrzostwach Polski w Szachach Klasycznych – EKSTRALIGA 2022. W debiucie (w 2020 roku) zawodnicy wywalczyli siódme miejsce, a w roku 2021, szóste miejsce.

PowiązaneTematy

Ekstraliga składa się z dziesięciu najlepszych drużyn, a obecny poziom sportowy zespołów jest najwyższy w historii tych rozgrywek.

– Celem sportowym drużyny jest realna walka o medal Mistrzostw Polski. Zadanie bardzo trudne, gdyż teoretycznie aż sześć drużyn będzie walczyć o medal, a Hetman Płock jest rozstawiony z numerem cztery. Drużyna składa się z sześciu zawodników, w tym jedna kobieta oraz szachistów rezerwowych – wyjaśnia Mirosław Milewski prezes KSz Hetman Płock.

I Drużyna KSz Hetman Płock

 1. Mirosław Grabarczyk – arcymistrz z Płocka
 2. Julia Antolak – 4 miejsce w ostatnich Mistrzostwach Polski Kobiet
 3. Jaime Santos Latasa – arcymistrz, obecnie 3 zawodnik Hiszpanii
 4. Ferenc Berkes – arcymistrz, aktualnie 2 szachista Węgier
 5. Constantin Lupulescu – arcymistrz, obecnie 2 zawodnik Rumunii
 6. Lucas Van Foreest – arcymistrz, aktualnie 4 zawodnik Holandii
 7. Paulius Pultinevicius – arcymistrz, obecnie 2 szachista Litwy

Wystawienie tak silnego składu jest możliwie dzięki wsparciu sponsorów. Sponsorem Generalnym klubu jest od dwóch lat PKN ORLEN. Stale Sponsorem Strategicznym jest firma SoftHard.

Wyniki zawodników I Drużyny KSz Hetman Płock na bieżąco będzie można śledzić w dniach 3-11 września na portalu Chessarbiter.Druga drużyna KSz Hetman Płock będzie walczyć w rozgrywkach II Ligi szachowej w Jastrzębiej Górze.

– W ostatnim sezonie nasi zawodnicy brali udział w rozgrywkach III Ligi Mazowieckiej i awansowali do II Ligi. Celem sportowym drużyny KSz Hetman Płock II jest włączenie się do walki o awans do I Ligi – wyjaśnia prezes klubu Mirosław Milewski.

Drużyna w zdecydowanej większości składa się z zawodników z Płocka i regionu płockiego. Znajduje się w niej między innymi juniorka Aleksandra Szczypawka, uczennica Małachowianki. Jedynym cudzoziemcem jest zawodnik Ukrainy Petro Golubka, który od trzech lat grał w pierwszej drużynie Hetmana.

II Drużyna KSz Hetman Płock

 1. Petro Golubka
 2. Jan Kokoszczyński
 3. Mariusz Duch
 4. Paweł Flak
 5. Mirosław Gawroński
 6. Dominik Wypych
 7. Aleksandra Szczypawka

Wyniki zmagań II Drużyny KSz Hetman Płock na bieżąco będzie można śledzić w dniach 3-11 września na portalu Chessarbiter.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA

 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU