REKLAMA

Krzysztof Bosak w Płocku: Wchodzimy w teatr polityczny

REKLAMA

– Jestem jedynym prawicowym kandydatem na prezydenta. Andrzeja Dudę oceniłbym jako co najwyżej polityka centroprawicowego – przekonywał podczas spotkania z płocczanami Krzysztof Bosak, kandydat Konfederacji w wyborach prezydenckich 2020. Polityk odwiedził Płock 29 lutego w ramach swojej kampanii wyborczej.

Parę minut po godzinie 17 rozpoczęło się sobotnie spotkanie płocczan, sympatyków Konfederacji, z Krzysztofem Bosakiem. Polityk odwiedził Płock w ramach trwającej kampanii wyborczej. Kandydat na prezydenta RP zbiera podpisy poparcia i przekonuje do swojej wizji reprezentowania Polski.

– Cały czas zbieramy podpisy, dlatego państwa pomoc jest nam potrzebna. Jesteśmy jednak już w połowie drogi – przekonywał podczas spotkania Bosak. – Chcemy pokazać dobrą mobilizację. Podczas wyborów parlamentarnych udało się zebrać wszystkie niezbędne podpisy wcześniej, niż Platforma Obywatelska. Chcemy to powtórzyć i uzyskać ich znacznie ponad sto tysięcy – mówił polityk.

Kandydat Konfederacji przekonywał, że jego ugrupowanie uprawia aktywną, otwartą na wyborców kampanię. – Wróciliśmy z Ciechanowa, gdzie także spotkaliśmy się z wyborcami. To cenne spotkania, podczas których słuchamy wszelkich podpowiedzi i uwag – zapewniał Krzysztof Bosak.

Podczas spotkania w Płocku polityk odniósł się do aktualnych tematów, którymi żyją ogólnopolskie media. Bosak skomentował chociażby kwestie koronawirusa, konkretniej zaś poddał wątpliwość organizowaniu zaplanowanego na poniedziałek posiedzenia Sejmu w tej sprawie.

– Wchodzimy w pełnowymiarowy teatr polityczny – skomentował. – Wszyscy zaczynają odgrywać rolę epidemiologów. Nic dobrego z tego posiedzenia nie wyniknie. Nie jest ono nikomu potrzebne. Sejm ma obradować od godz. 10 do godz. 13, a zgodnie z moją wiedzą nie będzie żadnych rządowych projektów ustaw, które Sejm mógłby uchwalić. Wątpię też, że usłyszymy jakieś nowe fakty od ministra zdrowia, które już nie padły podczas licznych konferencji prasowych – drwił Krzysztof Bosak.Według Krzysztofa Bosaka, poniedziałkowe posiedzenie to jeden z wielu manewrów kampanijnych. – Opozycja będzie atakować rząd, PiS będzie atakować opozycję, PSL będzie apelował, by się w tej sprawie nie kłócić. To jest teatr – wyśmiewał polityk Konfederacji. – To, co my proponujemy, to zdroworozsądkowe podejście do polityki i pragmatyczne oraz realistyczne patrzenie na państwo – przekonywał.

Polityk zapewniał, że Polska potrzebuje konserwatywno-liberalnej władzy. – Pan prezydent Andrzej Duda używa bardzo dużo patriotycznej retoryki, powołując się na prawicowe wartości, realizuje de facto program nie mający z nimi wiele wspólnego – mówił podczas wizyty w Płocku Bosak. – Program społeczno-gospodarczy, który realizuje Andrzej Duda jest dobrze znany w historii. To socjaldemokracja – tłumaczył.

Krzysztof Bosak przedstawiał siebie jako jedynego w pełni prawicowego kandydata wyborów prezydenckich 2020.

– W mojej ocenie w warstwie gospodarczej, pan prezydent Duda jest politykiem lewicowym, a kandydatem o poglądach co najwyżej centrowych – analizował. –  Wierzę w nasz program i nasze możliwości. Myślę, że walka o drugą turę jest realna, szczególnie w obliczu kandydatury Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, od której jestem lepiej przygotowany. To jej sztab musi pilnować, by kandydatka Platformy wiedziała co mówić, by nigdzie się nie pomylić – wytykał.

Wizyta w Płocku to element trasy wyborczej Krzysztofa Bosaka, kandydata Konfederacji na prezydenta RP. Wybory zaplanowano na 10 maja 2020 roku.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU