REKLAMA

Krzysztof Bosak w Płocku. Konfederacja nie zgadza się z prounijnymi działaniami PiS

REKLAMA
fot. Wiktor Pleczyński

Podczas konferencji prasowej w Płocku, poseł Konfederacji Krzysztof Bosak oraz lokalni działacze partii wyrazili sprzeciw wobec zakazów proponowanych w Europejskim Zielonym Ładzie dla posiadaczy samochodów spalinowych.

Poseł Krzysztof Bosak i członek zarządu Ruchu Narodowego Paweł Usiądek wraz z działaczami lokalnymi Konfederacji, 9 listopada na Starym Rynku w Płocku wyrazili swój sprzeciw wobec ograniczeń skierowanych wobec użytkowników aut spalinowych. Politycy potępiają prounijną politykę Prawa i Sprawiedliwości.

PowiązaneTematy

Polityka realizowana przez partię rządzącą, zdaniem działaczy Konfederacji, stoi w jednej linii z tą prowadzoną przez Unię Europejską i w sprzeczności z interesami Polski, a także Płocka jako miejsca, gdzie znajduje się Zakład Produkcyjny PKN ORLEN.

– My nie jesteśmy przeciwnikami elektromobilności, natomiast pomiędzy byciem zwolennikiem nowoczesnych technologii a byciem politykiem zakazujących korzystania z tego, co mamy i co ułatwia nam funkcjonować, szczególnie ludziom średnio i mniej zarabiającym, mieć jakąkolwiek mobilność w kraju, w którym jednak system transportu publicznego w dużej mierze upadł, większość PKS-ów została zlikwidowana, jak i tysiące kilometrów linii kolejowych. I okazuje się, że ci, którzy zaopatrują całe nasze państwo w benzynę, mam na myśli firmę Orlen, popierają trend likwidacji komunikacji spalinowej – mówił poseł Krzysztof Bosak z Konfederacji.

Jak powiedział Krzysztof Bosak, koncepcje przedstawiane przez ekspertów PiS pokrywają się z agendą Unii Europejskiej i zaznaczył, że w czerwcu Parlament Europejski przegłosował obowiązujący od 2035 r. zakaz produkcji samochodów spalinowych.

Zdaniem Konfederacji, Unia Europejska ma planować również narzucić Polsce:

 • dodatkową opłatę rejestracyjną za samochody spalinowe (od 2024),
 • wprowadzenie tzw. stref niskoemisyjnych (zakaz ruchu) w największych miastach (od 2025),
 • dodatkowe opłaty za drogi ekspresowe.

– To wszystko, o czym ja mówię, to są zobowiązania, które rząd wziął na siebie. W tej chwili dyspozycje w ramach rządu są takie, żeby dopchnąć za cenę następnych ustępstw sprawę Krajowego Planu Odbudowy (KPO), natomiast to wszystko nie ma żadnej podstawy traktatowej. Ktoś powie „bo wy jesteście antyunijni, wam się nie podoba polityka tego rządu, który jest prounijny”. Tu nie o to chodzi. Czy to ma podstawy traktatowe, żeby Unia rozliczała Polskę w zakresie tego, czy my mamy opłaty za rejestrację aut, czy nie mamy, czy mamy drogi ekspresowe płatne, czy bezpłatne? To jest zgodnie z traktatami, które były negocjowane, gdy wchodziliśmy do Unii Europejskiej, sfera działań polskiego rządu. Polski rząd nie powinien w ogóle podjąć żadnych negocjacji w tej sprawie, stojąc na gruncie polskiego prawa konstytucyjnego i traktatów – zaznaczał poseł Krzysztof Bosak.

Zdaniem Krzysztofa Bosaka doprowadzi to do sytuacji, że Polacy nie będą mogli rejestrować aut, na które ich stać i nie będzie ich stać na auta, które będą mogli zarejestrować.

Politycy podczas konferencji odnieśli się również do wypowiedzi głównego ekonomisty PKN ORLEN Adama Czyżewskiego z panelu dyskusyjnego na Giełdzie Papierów Wartościowych.



Ekspert zasugerował, że zgodnie z ideą „Europejskiego Zielonego Ładu” dojdzie do przejścia na transport elektryczny a w dalszej przyszłości również do eliminowania posiadania prywatnych aut osobowych, jako nieefektywnych z punktu widzenia zrównoważonej konsumpcji. Prywatne auta miałyby zastąpić pojazdy współdzielone.

Paweł Usiądek, lider Konfederacji w okręgu płocko-ciechanowskim stwierdził, że wszystkie te rozwiązania prowadzą do ograniczenia prawa własności prywatnej, ograniczenia mobilności, wolności i niezależności.

– Idee głoszone przez nominatów PiS wpisują się w scenariusze pisane przez globalistów. Polska powinna wyraźnie i stanowczo opowiadać się przeciwko takiej agendzie na arenie międzynarodowej. Tymczasem rząd PiS nie pozostawia złudzeń: w walce o polski przemysł, gospodarkę, czy nawet mobilność staje przeciwko Polakom – mówił Paweł Usiądek.

Lokalny lider Konfederacji podał w wątpliwość dobrobyt Płocka w kontekście przejścia z produkcji paliwa, na którym miasto zarabia dzięki PKN ORLEN, na środki transportu zasilane elektrycznie.

Od Redakcji: Warto zaznaczyć, że PKN ORLEN już od lat inwestuje w nowe dziedziny przemysłu petrochemicznego i zakład w Płocku nie zajmuje się wyłącznie produkcją paliwa. Dzięki powstaniu Centrum Badawczo-Rozwojowego w Płocku, koncern rozwija kolejne technologie, które mają pozwolić na wykorzystanie zakładu do innych celów wraz z odchodzeniem od napędzania pojazdów benzyną i olejem napędowym.

Jacek Piórkowski, szef Ruchu Narodowego w Płocku podkreślił, że mieszkańcy Płocka niejednokrotnie dawali wyraz swemu niezadowoleniu z faktu, że gazy z rafinerii opadające na miasto prowadzą do ich złego samopoczucia.

–  Intensywny smród, zawroty głowy, a nawet omdlenia to dla wielu płocczan codzienność. Tymczasem słyszymy, że za to nie odpowiada rafineria, że raporty, które są cały czas robione, pokazują, że jakość powietrza w Płocku jest dobra i tych przyczyn należy szukać gdzie indziej. W takim razie chcemy poznać te przyczyny i żądamy rozwiązania problemu – powiedział Jacek Piórkowski.

fot. Wiktor Pleczyński

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 19

 1. Zuzanna says:

  Niech ktoś wreszcie powie Polakom prawdę o UE !!
  Uświadomi prawdziwy cel eurokracji jakim jest zawłaszczenie biedniejszych państw członkowskich. Po co wjeżdżać czołgami jak można wjechać Mercedesami w białych rękawiczkach.

  • Problem w tym says:

   iż zanim Konfederacja powie prawdę o Unii zostanie zakrzyczana przez motłoch i wyzwana od ruskich trolli. Polacy nie chcą samodzielnie myśleć. Wolą fałsz z Faktów i Wiadomości(patrz niżej – brak węgla – wina Bosaka). Przecież nikt z tych krytykantów nie miał w ręku programu Konfederacji. Nie mówiąc o tym, żeby przeczytał i ZROZUMIAŁ!

   • Na szczęście Polacy wolą says:

    „okupację” Unii niż ruski ” dobrobyt” wiec możesz lecieć sie wypłakac gdzie indziej ruski trolu :-
    D

  • Dwa razy Niemcom says:

   się nie udało militarnie. Trzeci raz próbują pokojowo. I mają większe szanse. NIESTETY!!!

  • Kto z motłochu wie says:

   że Gmach Parlamentu Europejskiego w Strasburgu – kluczowa instytucja Unii Europejskiej – nosi imię włoskiego KOMUNISTY Altiero Spinellego. Włoski antyfaszysta A. Spinelli (1897 – 1986), zesłany przez reżim Mussoliniego na odludną skalistą wyspę Ventotenę, stworzył (wzorem klasyków Marksa i Engelsa) manifest wzywający miłujących pokój Europejczyków do połączenia się państw kontynentu w unię, wspólnotę prawdziwie sprawiedliwą i demokratyczną, ale „poprzez dyktaturę partii rewolucyjnej”. Jak się motłoch obudzi nie w Polsce, ale w jednym z landów – wtedy będzie za późno.

   • Komuniści says:

    tak mają – demokracja po przez dyktaturę.

   • wolałbym być jednym z landów Europy says:

    niż republiką sowiecką, jak to sie marzy twoim idolom z Konfy (tfu!), kacapski trolu

  • Juras says:

   Jakże prorocze okazały się – odsądzane od czci, wiary i rozsądku – głosy naszych konserwatywnych polityków z ostatniego przełomu wieków (m.in. Jan Łopuszański), że Unia dąży do centralnego sterowania państwami członkowskimi i wymuszenia lewicowej sekularyzacji Europy Wschodniej. Słowem – Bruksela niesie nam to, z czego ledwie zdążyliśmy się otrząsnąć…K O M U N I Z M
   Stowarzyszenie ideowe zwane Grupą Spinellego tworzą dziś w europarlamencie m.in. takie postacie, jak: Guy Verhofstadt, Daniel Cohn-Bendit, Danuta Huebner, Róża Thun…
   Tymczasem w europarlamencie słychać aż nadto wyraźnie, że w Unii nastała „epoka Spinellego”. Sztandarowego eurokomunisty, którego koronna myśl: „Kwestia, która musi być rozwiązana jako pierwsza – bo bez niej wszelki postęp w innych dziedzinach będzie pozorny – to zniesienie podziału Europy na suwerenne państwa narodowe”.

  • 1000 lat temu zawłaszczył cie Watykan says:

   i nie miauczysz, ze okradaja Polskę dziady w czarnych kieckach

 2. Anna says:

  szanowny Panie Pośle Bosak -mam dla Pana wiele sympatii ,ale jako zwykła obywatelka zapewniam Pana ,że zwykli obywatele ,Polacy mają ważniejsze problemy -chociażby ten ,że we własnym państwie są często traktowani jako osoby drugiej kategorii w porównaniu z naszymi ukraińskimi braćmi i,chociażby ten z jakichś wydumanych powodów ”etycznych ”polscy posłowie wprowadzając embargo na rosyjski węgiel nakazali wielu Polakom marznąć ..bo oczywiście Pan za tym embargiem głosował ?

  • Uprzejmie donoszę says:

   Konfederacja WSTRZYMAŁA się od gołsu! 445 pozostałych posłów głosowało za embargiem.

 3. Anonim says:

  Konfa merytorycznie miażdży układ magdalenkowy. Dlatego tak ich się POPISOWCY z PSL i czerwonymi LSD boją.

  • jesteś kacapofilem? says:

   to zwykli populiści z chwytliwymi frazesami i zerową merytoryka jak te frazesy wprowadzić w życie.
   Nienawidzą Unii za to chetnie poddaliby Polske pod ruski but – tacy to merytorycy

   • Toś przygłup says:

    Hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha

  • Tak jest says:

   W pełni się zgadzam. Głosuj na Konfederację!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA


 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU