Kontrowersyjne napisy w kościele i tęczowe flagi w święconce. Kłótnia księdza z przedstawicielem LGBT w Płocku [FILM]

REKLAMA

Parafia pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Płocku, tzw. „Na Górkach”, stała się bohaterem informacji mediów ogólnopolskich. Wszystko za sprawą kontrowersyjnego Grobu Pańskiego, pokazowego protestu oraz dyskusji przedstawiciela płockiego środowiska LGBT z księdzem.

Podczas Świąt Wielkiej Nocy jedną z tradycji jest przygotowywanie w kościołach tzw. Grobu Pańskiego, czyli specjalnej kapliczki, która zazwyczaj nawiązuje symboliką do tego święta. Tym razem Parafia pw. św. Maksymiliana Kolbego w Płocku przedstawiła wiernym kapliczkę, w której przy krzyżu z wiszącymi biało-czerwonymi wstęgami, ułożone były tekturowe pudełka z nazwami grzechów.

Pojawiły się na nich słowa: kłamstwo, hejt, nałóg, egoizm, chciwość, agresja, pycha, rzucenie wiary, kradzież, nienawiść, pogarda czy zdrada, a przy nich określenia: LGBT, gender i zboczenia. Całości dopełniał napis: „Zachowaj nas od ognia niewiary”.

PowiązaneTematy

Fot. Rafael Dominik

W Wielką Sobotę przeciwko temu postanowili zaprotestować Monika Niedźwiecka i Mateusz Goździkowski, którzy pomiędzy święconki włożyli tęczowe, papierowe chorągiewki. Według relacji płocczan, ksiądz podarł flagi, zabrał mężczyźnie telefon i wyniósł do zakrystii. Na miejsce wezwano policję, po jej przyjeździe ksiądz telefon oddał, ale bez karty SIM i kart pamięci.

Pomiędzy księdzem a Goździkowskim doszło też do dyskusji, którą przedstawiciel LGBT nagrał i opublikował na swoim profilu facebookowym.

– Czemu ksiądz nawołuje do nienawiści wobec pewnej grupy osób? – spytał Mateusz Goździkowski.
– Czy pan ma rozeznanie w teologii co jest złem, co jest dobrem? – odparł ksiądz.
– Ale mi nie chodzi o to co jest złem, co jest dobrem – odpowiedział Goździkowski.
– Ja mówię o grzechach – powiedział duchowny.
– Czy LGBT to grzech, czy osoby homoseksualne to grzech? – spytał Mateusz Goździkowski.
– Tak, to jest zboczenie – odpowiedział ksiądz.
– Czyli ja jestem zboczeńcem według księdza?
– Tak, oczywiście – potwierdził proboszcz.
– I trzeba mnie wyrzucić z kościoła i nawoływać do nienawiści wobec mnie? – dopytywał Goździkowski.
– Proszę nie profanować, proszę wyjść z kościoła – mówił ksiądz.
– Czemu ksiądz szczuje na mnie? – pytał Mateusz Goździkowski i na tym nagranie się urywa.

Według naszych informacji, Kuria Diecezji Płockiej wyda w tej sprawie oświadczenie po rozmowie biskupa Piotra Libery z proboszczem parafii, co ma odbyć się zaraz po świętach.

REKLAMA

Komentarze 46

 1. dcvgbv says:

  srt6hgy

 2. twist says:

  Pycha kroczy przed upadkiem

 3. Rodzic z parafii Na GORKACH says:

  Do kościoła winny wchodzić osoby wierzące w Pana Boga. Osoby o dewiacjach seksualnych nie powinny dyskutować z kapłanem , którego zadaniem jest wyjaśniać stanowisko Kościoła Katolickiego w danej materii.Jest wielka wolność , nikt nikogo nie zmusza do niczego, nie narzuca poglądów. Dewianci mogliby znależć dla siebie odpowiednie miejsce i tam wyrażąć swoje poglądy. Kościół nie jest dla nich odpowiednim miejscem.
  Módlmy się o odzyskanie rozumu dla nauczycielki , obecnej przy zajściu w kościele , która uczy nasze dzieci, a jednocześnie w kościele obraża uczucia osób wierzących w Pana Boga. Większość rodziców nie chce by „taka” nauczycielka uczyła nasze dzieci.

  • Anonim says:

   Brawo za komentarz ! Mam córkę kończącą gimnazjum. Z racji , że Pani M. N jest w tej szkole w kadrze nauczycielskiej wykluczyłam tę szkołę. Na szczęście nie jestem jednostką w tej sprawie. Nie życzę sobie takiej indoktrynacji !!!! Nie jestem fanatyczką religijną , ale prowokatorom mówię zdecydowane NIE !!!!

 4. Ktoś says:

  I bardzo dobrze ksiądz postąpił to jest zboczenie i choroba psychiczna, którą powinno się leczyć. Do ludzi nazywających się „LGBT” to nie jest normalne co wy robicie to jest chore, a choroby się leczy!!! Powinno się Was pozamykać w zakładach psychiatrycznych.

 5. Zirytowana głupotą LGBT i prowokatorami! says:

  Dziwni są Ci ludzie… Sam Jezus wskazywał, że „mężczyźni wspolżyjący ze sobą nie wejdą do królestwa niebieskiego” wiadomo co stało się z Sodomą i Gomorą, stanowisko kościoła jest i będzie w tej sytuacji niezmienne. Jeżeli sodomici nie mają zamiaru się nawrócić, to na próżno się pchają do kościoła. Sami wykluczacie się swoim postępowaniem. Jeżeli się nawrócicie kościół przygarnie Was z otwartymi rękoma jak syna marnotrawnego, a jak nie to nie. Szatan ma już dla Was przygotowane miejsce, to on jest waszym panem i tylko on wam przyklasnie. Każda tego typu akcja jest tylko i wyłącznie szczuciem na kościół. Idźcie szukać akceptacji swoich dewiacji gdzie indziej. Tylko uważajcie, gdzie szukacie, bo np. w islamie radykalni, mogą was za homoseksualizm skazać na śmierć.

  • Ocknij sie narodzie! says:

   W szatany i inne takie ciemnoty wierzy ciemnota taka wlasnie jak ty.przezyj ten marny padół na strachu,rób w gacie ze strachu sluchajac tych co tam byli,widzieli i smoły doswiadczyli! Ciemnym ludem latwiej sie manipuluje!

  • Urażony says:

   Proszę podać fragment w Nowym Testamencie gdzie Jezus potępia homoseksualizm. Nie znajdzie pani. Bo nie ma. Homoseksualizm potępia św. Paweł w liście do Rzymian. Tym samym kłamie pani. Zarzuca pani mojemu Bogu, że wszyscy ludzie nie są dla niego równi, że nie kocha wszystkich ludzi i że do Królestwa Niebieskiego można dostać się inaczej jak tylko dzięki miłości Jezusa. Tym samym umniejsza pani mojego Boga. Uraża pani moje uczucia religijne. Art. 196 k.k.

 6. , says:

  BARDZO DOBRY KSIĄDZ !

  • brutus says:

   akurat nie ma takiego fragmentu w którym Jezus by tak nauczał… :D są inne ale nie przypisane Jezusowi.

 7. lolek says:

  Rasistowsko-Faszystowskie ideologie kościół polski wyssał z mlekiem matki i Żydzi tu mają rację. Szkoda że, Hitler przegrał wojnę bo on polskich faszystów wysyłał do sanatorium w Auschwitz jak choćby „ojca” Kolbe

 8. .............. says:

  Ksiądz powinien być konsekwentny i nie podawać ręki, nie rozmawiać, a przede wszystkim nie korzystać za Bóg zapłać z życzliwości inżynierów, prawników, lekarzy i zawodów innych profesji będących jego parafianami, a należących do LGBT.

 9. A says:

  Jestem ciekaw czemu ksiądz nie umieścił kartonika z napisem pedofilia. Czyżby uważał że nie ma w tym nic złego? Niech się najpierw w swoją pierś uderzy i swojej kasty a później niech poucza innych!

 10. D. A. says:

  Zgadzam sie oczywiście trzeba zrobić porządek z tą instytucją musimy być razem popieram w 100%tylko nie rozumiem dlaczego wszystko zamiata proboszcz pod dywam mojemu synowi nie chciał dać sakramentu chrztu dopiero po interwencji kurii inna parafia salezjanie no cóż kler to cała prawda o polskim kościele!!!!!!!!!

 11. Anonim says:

  Ludzie z odmienną orientacją seksualną nie muszą być źli, a często są lepszymi i uczciwszymii od innych, wiara katolicka nie odrzuca odmienności to tylko kler tak sobie wymyślił tylko dlaczego nie widzą swoich grzechów

 12. fan says:

  Dla tej grupy ludzi potrzeba nie kościoła- tylko zamkniętego ośrodka, w celu leczenia…..

 13. Kkk says:

  Nawet jeżeli ksiądz uważa homoseksualizm za grzech to czy Jezus odwrócił się od Marii Magdaleny?! Nie! Wręcz przeciwnie… Niby tacy uczeni ale Biblię chyba nie doczytali w całości.

  • Alfi says:

   Maria Magdalena się nawróciła człowieku i przestała być żdzirą a teraz niektórzy chcieliby żeby ich grzech zaakceptować bo według nich na tym polega tolerancja.

 14. Parafianka says:

  „Religia” tęczowa narzuca swoje widzi mi się w mojej parafii! P. Niedzwiecka”służalczyk” PO-KO. Teatrzyk i prowokacja. Wierni obecni podczas wymiany zdań powinni „tęczowym” pokazać gdzie są drzwi!

 15. Iza says:

  Tak dużo wśród kleru jest homoseksualnych księży, ze nie rozumiem co oni robia w kościele!! Niech oczyszcza swoje środowisko, a później mówią co jest moralne i co jest grzechem!!!

 16. łysy says: