Konkurs matematyczny rozstrzygnięty

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Konkurs Matematyczny CONTINUUM cieszy się wśród uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych dużym zainteresowaniem. W tegorocznej edycji udział wzięli nie tylko uczniowie z Płocka, ale też m.in. z Sierpca, Kutna, Łowicza czy Żuromina. Uroczyste zakończenie i wyłonienie finalistów odbyło się w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku.

Finał, który odbył się 24 marca, uświetnił krótki pokaz fizyczny przygotowany przez uczniów klasy politechnicznej z III LO w Płocku. Laureaci i finaliści otrzymali nagrody i gratulacje od Prorektora PW ds. Filii w Płocku, Dyrekcji ZSCE im. I. Łukasiewicza oraz przedstawiciela Sponsora PKN ORLEN S.A.

fot. materiały prasowe

Pomysł konkursu matematycznego organizowanego wspólnie przez Politechnikę Warszawską Filię w Płocku oraz Zespół Szkół Centrum Edukacji im. Ignacego Łukasiewicza, pojawił się po raz pierwszy wiosną 2015 roku. Koordynatorem części konkursu dla szkół ponadgimnazjalnych została Politechnika, natomiast części dla szkół gimnazjalnych – Zespół Szkół Centrum Edukacji im. I. Łukasiewicza.

Za cel konkursu postawiono sobie popularyzację wiedzy i umiejętności matematycznych wśród uczniów szkół szeroko pojętego regionu płockiego oraz motywowanie uzdolnionej matematycznie młodzieży do zdobywania wiedzy, a nauczycieli do pracy z pasjonatami matematyki.

fot. materiały prasowe

Konkurs spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem. Udział w nim wzięli zarówno uczniowie z Płocka, jak i m.in. Sierpca, Kutna, Łowicza, Żuromina i innych. Pierwszy etap konkursu, zarówno dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, jak i gimnazjalnych miał miejsce w listopadzie ubiegłego roku. Spośród uczestników części ponadgimnazjalnej wyłoniono 26, natomiast spośród uczestników części gimnazjalnej – 25 osób, które 10 marca 2017 r. wzięły udział w II etapie, mającym na celu wyłonienie trójki finalistów.

Laureatami części ponadgimnazjalnej zostali:

I miejsce Kamil Kozdroń (Liceum Ogólnokształcące im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie)
II miejsce Łukasz Wypych (Liceum Ogólnokształcące im. Marsz. St. Małachowskiego w Płocku)
III miejsce Filip Wiącek (Liceum Ogólnokształcące im. Marsz. St. Małachowskiego w Płocku)

Laureatami części gimnazjalnej zostali:

I miejsce Julia Śladowska (Gimnazjum Nr 8 im. Aleksandra Macieszy w Płocku)
II miejsce Karol Szwed (Gimnazjum Nr 8 im. Aleksandra Macieszy w Płocku)
III miejsce Jakub Grabarczyk (Niepubliczne Gimnazjum Katolickie im. bł. abp. A. J. Nowowiejskiego i bł. bp. L. Wetmańskiego w Sikorzu)
Wyróżnienie Michał Kopeć (Gimnazjum nr 14 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Wł. Jagiełły w Płocku)
Wyróżnienie Krzysztof Gawłowski (Gimnazjum Nr 8 im. Aleksandra Macieszy w Płocku)

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji