REKLAMA

Koniec rozgrywek PGNiG Superligi

REKLAMA

Jest decyzja o zakończeniu rozgrywek PGNiG Superligi i PGNiG Superligi Kobiet. To już koniec rozgrywek sezonu 2019/2020.

W związku z sytuacją epidemii w naszym kraju i rozprzestrzeniającym się koronawirusem, Komisarz Ligi wraz z zarządem Superligi Sp. z o.o., która zarządza rozgrywkami PGNiG Superligi, a także PGNiG Superligi Kobiet, ogłosili koniec rozgrywek sezonu 2019/2020.

Sezon PGNiG Superligi zakończy się z zachowaniem punktacji uzyskanej w meczach, które były rozegrane do 12 marca 2020.

– Wznowienie rywalizacji w tym sezonie byłoby skomplikowane, a wręcz niemożliwe. Obecnie drużyny nie trenują i nie wiadomo kiedy mogłyby wrócić do treningów. To trudna decyzja, ale uważam, że najlepsza. Zdrowie jest na pierwszym miejscu. Wierzę, że w przyszłym sezonie wrócimy na boisko silniejsi – mówił Marek Janicki, prezes Superligi Sp. z o.o.

Klasyfikacja końcowa rozgrywek została ustalona zgodnie z uzyskanymi przez kluby punktami, a w przypadku równej liczby punktów, na podstawie bilansu bramek we wszystkich meczach. Mistrzami Polski zostali zawodnicy PGE VIVE Kielce, już po raz 17. Zdobyli 72 punkty. Szczypiorniści Orlen Wisły Płock uzyskali srebro z 69 punktami. Brąz przypadł drużynie NMC Górnika Zabrze z 57 punktami.Decyzja o braku spadków zagwarantowała wszystkim 14 drużynom start w rozgrywkach sezonu 2020/2021.

Klasyfikacja końcowa PGNiG Superligi w sezonie 2019/2020:

 1. PGE VIVE Kielce
 2. Orlen Wisła Płock
 3. NMC Górnik Zabrze
 4. Azoty-Puławy
 5. Gwardia Opole
 6. Energa MKS Kalisz
 7. Zagłębie Lubin
 8. Sandra SPA Pogoń Szczecin
 9. Chrobry Głogów
 10. Piotrkowianin Piotrków Trybunalski
 11. MMTS Kwidzyn
 12. Torus Wybrzeże Gdańsk
 13. SPR Stal Mielec
 14. Grupa Azoty Tarnów

js

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU