REKLAMA

Kończy się czas na złożenie ważnego wniosku. Dotyczy uczniów

REKLAMA

To już ostatni miesiąc składania wniosków o „300+” na wyprawki szkolne dla uczniów. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, jak skorzystać z programu.

Tylko do końca listopada rodzice mogą składać wnioski o wyprawki szkolne z programu „Dobry Start”. 300 złotych na zakup wyprawki szkolnej rodzice mogą otrzymać raz w roku bez względu na dochody.

PowiązaneTematy

W ramach programu rodzice lub opiekunowie mogą otrzymać jednorazowo 300 zł na wyprawkę szkolną dla dziecka uczącego się w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych i w innych placówkach edukacyjnych.

– Wnioski o świadczenie z programu „Dobry start” można składać do końca listopada. Z danych, które posiadamy, znaczna część uprawnionych rodziców złożyła już wniosek, natomiast są też tacy, którzy zostawili to na „ostatnią chwilę”, ponieważ liczba złożonych wniosków cały czas rośnie. Chcielibyśmy, aby świadczenie otrzymali wszyscy uprawnieni rodzice – mówi Wojciech Ściwiarski rzecznik prasowy ZUS w województwie mazowieckim.

Świadczenie „Dobry start” przysługuje raz w roku na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od 7 do 20 lat, a w przypadku osób z niepełnosprawnościami, do 24 lat. Świadczenie jest zwolnione z opodatkowania i nie podlega egzekucji.– Do tej pory na Mazowszu ZUS wypłacił ponad 674 tys. świadczeń na kwotę ponad 202 mln złotych – dodaje rzecznik.

Wnioski można złożyć przez bankowość elektroniczną, PUE ZUS i przez portal Emp@tia. Pieniądze z programu „Dobry start” przyznaje i wypłaca ZUS na konto bankowe wskazane we wniosku. Decyzje i wszelkie zawiadomienia są przekazywane w formie elektronicznej.

Po 30 listopada będzie można złożyć wniosek o świadczenie z programu Dobry Start, za pośrednictwem portalu PUE ZUS, tylko w sytuacji, gdy dziecko powyżej 20. roku życia uzyska orzeczenie o niepełnosprawności po 30 listopada 2022 roku.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU