Komunikacja Miejska zaprasza na Piknik Rodzinny

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Komunikacja Miejska zaprasza wszystkich na finał Konkursu Kierowca Roku 2016 i Piknik Rodzinny w zajezdni KM Płock. Dla najmłodszych przygotowano wiele zabaw i atrakcji, w tym dmuchaną zabawkę, tor ze zdalnie sterowanymi samochodami, a o ich humory zadbają animatorzy. Dorośli natomiast będą mogli m.in. sprawdzić się jako kierowcy autobusu na specjalnie przygotowanym symulatorze.

20 maja Komunikacja Miejska Płock zaprasza wszystkich mieszkańców Płocka i gmin ościennych na
Piknik Rodzinny, który odbędzie się na terenie zajezdni w godzinach 10-16. Na jej terenie dla najmłodszych będzie czekać strefa dla dzieci, w której znajdzie się m.in. dmuchany tor przeszkód, tor ze zdalnie sterowanymi samochodzikami, kolorowe malowanie buziek, dzięki którym dzieci w kilka minut będą mogły zmienić się w groźnego tygrysa, czy słodkiego misia. O humory najmłodszych zadbają animatorzy z firmy Recon. Maluchy będą mogły wziąć udział w konkursach integracyjnych – czekają narty wieloosobowe, spodnie trzyosobowe i kącik malowanek.

 

– To tylko mała zapowiedź tego co czekać będzie na dzieci w sobotę – zapowiadają organizatorzy.

Dorośli za to będą mogli sprawdzić, czy poradzą sobie z prowadzeniem autobusu. Specjalnie na tę okazję do Płocka przyjedzie profesjonalny symulator jazdy autobusem, dokładnie taki sam jak ten, na którym szkolą się zawodowi kierowcy.

– Dzięki temu urządzeniu mogą trenować jazdę w ekstremalnych warunkach pogodowych, czy terenowych – tłumaczy Kinga Wochowska, rzecznik KM Płock.

Na uczestników imprezy czeka też grill. Tego dnia zostanie również wyłoniony zostanie najlepszy kierowca KM Płock 2016 roku. Konkurs na najlepszego kierowcę roku Komunikacji Miejskiej Płock jest organizowany od trzech lat.

– Do tej pory było tak, że w styczniu ogłaszaliśmy listę 10 najlepszych kierowców. Zgodnie z regulaminem Konkursu, cała dziesiątka otrzymywała nagrody pieniężne, a najlepszy dodatkowo otrzymywał tytuł Kierowcy Roku. W ubiegłym roku zasady się zmieniły. Konkurs podzieliliśmy na dwie części, tzw. część zasadniczą i część finałową – tłumaczy Janusz Majchrzak, Prezes Zarządu KM Płock. – W części zasadniczej nic się nie zmieniło. Co miesiąc wyłaniany był kierowca miesiąca i najlepsza dziesiątka (tu także były przyznawane regulaminowe nagrody pieniężne). Na koniec roku na podstawie łącznej punktacji z poszczególnych miesięcy wyłoniona została najlepsza 10., która uzyskała prawo udziału w finale Konkursu – dodaje Prezes KM.

Finał odbędzie się 20 maja 2017 r. podczas Pikniku na terenie zajezdni KM Płock. Tego dnia kierowcy będą rywalizować między sobą w pięciu konkurencjach.

– Sprawdzimy ich wiedzę z przepisów ruchu drogowego, jak w ekstremalnych sytuacjach obsługują pasażerów, jak poradzą sobie w symulatorze autobusu i w najbardziej widowiskowej konkurencji, w której zaprezentują swoje umiejętności z zakresu precyzyjnego manewrowania pojazdem – tłumaczy Sławomir Pakulski, kierownik Działu Przewozów w KM Płock.

W sobotę na podstawie części zasadniczej i finałowej wyłoniony zostanie Kierowca Roku, poznamy także ostateczną klasyfikację najlepszej dziesiątki. Tak jak w poprzednich edycjach, kierowcy otrzymają nagrody pieniężne. Główna nagroda to aż 3500 zł.

– Chcielibyśmy, aby ten wyjątkowy dla nas dzień, był również świętem dla wszystkich mieszkańców Płocka i gmin ościennych. To doskonała okazja abyśmy się nawzajem poznali. Bo przecież nieważne czy ktoś jest naszym pasażerem, na co dzień podróżuje prywatnym samochodem, rowerem itp. Każdy ma kontakt z autobusami KM Płock i ich kierowcami – mówił podczas konferencji prasowej Janusz Majchrzak.

Fot. PetroNews

Kinga Wochowska tłumaczyła natomiast, że taka impreza pozwoli przybliżyć mieszkańcom pracę kierowców autobusów.

– To bardzo stresujący zawód, z czego wielu z nas nie zdaje sobie sprawy.​ Liczy się nie tylko technika prowadzenia pojazdu, ale też szybka reakcja na to, co dzieje się na drodze oraz w autobusie. Kierowca jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo pasażerów – tłumaczyła rzeczniczka KM podczas spotkania prasowego.

Aby ułatwić płocczanom dojazd na piknik, Komunikacja Miejska tego dnia uruchomi specjalną piknikową, bezpłatną linię. Do południa kursował na niej będzie jeden z najstarszych autobusów w KM Płock – Ikarus, a po południu na ulice miasta wyjedzie najnowszy nabytek płockiej spółki – Solaris Urbino 12.

Dla miłośników autobusów KM Płock przygotowała specjalną niespodziankę. Otóż podczas tegorocznej Nocy muzeów, na nocne linie wyjadą dwa Ikarusy.

– Niewykluczone, że będzie to ostatnia szansa na przejechanie się regularną, nocną linią naszymi Ikarusami – dodaje Janusz Majchrzak.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji