Komunikacja Miejska wreszcie dojedzie do Słupna. Co jeszcze się zmieni?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Co czeka pasażerów Komunikacji Miejskiej? Zmianie ulegnie trasa i rozkład jazdy zastępczej X3, ruszy nowa linia 130, a 28 zostanie całkowicie zlikwidowana. Zobaczcie szczegółowy plan zmian.

W związku z utrudnieniami w ruchu, spowodowanymi przebudową ulicy Harcerskiej, z dniem 1 lipca br. (sobota) zmianie ulegnie trasa i rozkład jazdy linii zastępczej x3. Autobusy linii x3 nie będą już przejeżdżać odcinkiem ulicy Harcerskiej, na którym dochodziło do opóźnień. W związku ze złym stanem nawierzchni ulicy Harcerskiej, nie będzie możliwy przejazd autobusów na odcinku Imielnica – Borowiczki.

W kierunku Imielnicy kursy linii x3 rozpoczynać się będą już na przystanku Popiełuszki (na ul. Wyszogrodzkiej przy Leroy Merlin), do którego z centrum dojeżdżają autobusy linii 3, 14, 19, 20, 22, 24, 26, 33, 35, N1. Następnie autobusy linii x3 przejadą prosto ulicą Wyszogrodzką (przez przystanki Armii Krajowej i Wyszogrodzka, Wisła), z pominięciem ul. Czwartaków. Dalej zatrzymają się na przystanku Imielnica (na ul. Wyszogrodzkiej przy kościele) i na przystanku zastępczym Kasztanowa na parkingu, przy skrzyżowaniu ulic Harcerskiej i Kątowej.

Z Imielnicy autobusy linii x3 odjeżdżać będą z przystanku zastępczego Kasztanowa na parkingu przy skrzyżowaniu ulic Harcerskiej i Kątowej. Następnie zatrzymają się na przystankach Imielnica (na ul. Wyszogrodzkiej) i Wyszogrodzka, Wisła (przy Panoramie). Koniec trasy na przystanku Armii Krajowej (na ul. Wyszogrodzkiej przy Lidlu), skąd w kierunku centrum odjeżdżają autobusy linii 2, 3, 14, 19, 20, 22, 24, 26, 33, 35, 37, A i N1.

Również 1 lipca uruchomiona zostanie nowa linia 130, której trasa przebiegać będzie przez Imielnicę. Autobusy linii 130 kursować będą na trasie: Jachowicza (teatr) – Jachowicza – Piłsudskiego – Wyszogrodzka – Cekanowo – Słupno (z powrotem tą samą trasą).

Poza godzinami szczytu, w dni powszednie w kierunku Imielnicy odjeżdżać będą dopiero z przystanku Popiełuszki, a z Imielnicy dojadą tylko do przystanku Armii Krajowej (jak linia x3). Autobusy linii x3 i 130 z przystanku Popiełuszki (w kierunku Imielnicy) i z przystanku Imielnica (w kierunku Podolszyc) odjeżdżać będą naprzemiennie co ok. 15-20 minut w godzinach szczytu w dni powszednie oraz co ok. 30-50 minut w pozostałych porach. W związku z uruchomieniem linii 130, linia 28 zostanie zlikwidowana.

Szczegółowy rozkład jazdy dostępny jest na stronie Komunikacji Miejskiej.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji