Jeśli nie zdążyliście kupić mieszkania na nowoczesnym Osiedlu Chrobry, które powstaje na Podolszycach, w pobliżu Parku Północnego, mamy dobrą wiadomość – właśnie rozpoczęła się budowa drugiego etapu inwestycji, w której znajdzie się blisko 50 mieszkań. W pierwszym etapie, którego budowa zakończy się w tym roku, sprzedano już prawie wszystkie lokale. Czyżby płocczanie zaczęli masowo kupować mieszkania, ignorując światowy kryzys gospodarczy?

Być może w jakiejś części mocne charaktery płocczan miały wpływ na zakup tych pięknych mieszkań, po wizycie na placu budowy sądzimy jednak, że przyczyna tego stanu rzeczy jest inna. Nie da się nie zauważyć, że na wyjątkowość tej inwestycji wpływ ma kilka czynników.

W Płocku powstaje osiedle marzeń

Lokalizacja

Widok z jednego z mieszkań na Osiedlu Chrobry

Widok z jednego z mieszkań na Osiedlu Chrobry

Osiedle Chrobry powstaje na działce nr 3685 w Płocku przy ul. Kutrzeby. Każdy, kto spacerował w pobliżu Parku Północnego, zapewne widział budynki, rosnące w pobliżu alejek spacerowych. Powierzchnia całej inwestycji to dokładnie 6.585 m2 , w tym 1/3 stanowi powierzchnia biologicznie czynna, czyli pokryta roślinnością (zgodnie z wymaganiami Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego).

To właściwie centrum Podolszyc – w pobliżu znajduje się Szkoła Podstawowej nr 23, Gimnazjum nr 8 i LO nr 7, blisko mamy do wspomnianego parku, a także do dwóch galerii handlowych. Tuż obok budynków funkcjonuje przychodnia, mamy kościół, boiska sportowe, parę minut zajmie nam dotarcie na Podolankę czy do marketów budowlanych albo spożywczych.

Nie brakuje również zieleni – osiedle zostało usytuowane przy pasażu, łączącym Park Północny z Jarem rzeki Rosicy, czyli największymi i najpiękniejszymi terenami rekreacyjnymi w tej części miasta.

– Lokalizacja nie była przypadkowa – przyznaje Piotr Świec, właściciel firmy MAJSTER Development, która realizuje wraz z Mazowiecką Spółdzielnią Mieszkaniową drugi etap inwestycji przy ul. Kutrzeby. – Zależało nam na tym, aby jakość budynków szła w parze z pięknem otaczającej je przyrody, a jednocześnie z zapewnieniem komfortu mieszkańcom – wyjaśnił.

Pierwszy etap inwestycji wkracza już w ostatnią fazę

Pierwszy etap inwestycji wkracza już w ostatnią fazę

Istotne jest także to, że jedyny znajdujący się w pobliżu niezagospodarowany teren, jest wpisany w planach zagospodarowania przestrzennego jako usługi związane ze sportem – to właśnie tam miała powstać Akademia Karate Tradycyjnego. Biorąc pod uwagę, że nie jest łatwo zmienić plan zagospodarowania przestrzennego, mieszkańcy mogą być pewni, iż żaden budynek wielkopowierzchniowy w tym miejscu nie powstanie.

Wykonanie

Osiedle Chrobry będzie ogrodzone w taki sposób, aby nawet śmieciarka nie zakłócała spokoju mieszkańców. Właśnie dlatego nie będzie wjeżdżała na teren osiedla, lecz zabierała śmieci z zewnątrz. Jak pisaliśmy przy okazji pierwszego etapu inwestycji, inwestorzy postawili przede wszystkim na jakość – od parteru po dach.

– Bazując na naszych poprzednich realizacjach, stosujemy sprawdzone, naturalne materiały, jak drewno, kamień czy marmur w towarzystwie szkła. Stwarza to efekt nowoczesności, ale jednocześnie komfortu i domowej atmosfery – argumentuje Piotr Świec.

Wizualizacja Osiedla Chrobry

Wizualizacja Osiedla Chrobry

Również w budynkach C i D, podobnie jak w pierwszych dwóch, przy konstrukcji dachu zastosowano specjalną przestrzeń na wentylację, co znacznie zwiększy wygodę mieszkańców ostatnich pięter – nagrzany dach nie będzie powodował dyskomfortu w upalne dni. Oczywiście, w każdej klatce schodowej znajdzie się winda, a mieszkania, nawet te najmniejsze, posiadają balkon.

Plan osiedla zakłada rozmieszczenie dwóch budynków (każdy posiada po dwa segmenty) w formie kwadratu. Każdy z segmentów, oprócz mieszkań, posiada także indywidualne garaże, ale i miejsca postojowe. Wjechać na osiedle będziemy mogli z północnej lub zachodniej strony ul. Kutrzeby.

Warto jeszcze wspomnieć, że każda winda dostosowana jest do przewozu osób niepełnosprawnych, a całość inwestycji zaprojektowano tak, aby osoby niepełnosprawne ruchowo czy matki z dziećmi w wózkach nie miały problemów z poruszaniem się.

Mieszkania

W drugim etapie inwestycji, którego realizacja właśnie się rozpoczęła, wybudowany zostanie segment C i D.

chrobry2_segmentCSegment C zawiera 24 mieszkania o powierzchni od 40 do ponad 50 m2, a usytuowany jest równolegle do ul. gen. Kutrzeby, z wejściami od strony południowej.

Na parterze zaplanowano 16 indywidualnych garaży, i, jak wspomnieliśmy, każda klatka schodowa zostanie wyposażona w windę.

chrobry2_segmentDSegment D to z kolei 25 mieszkań, o powierzchni od niespełna 30 do blisko 80 m2. W tym budynku jedno z mieszkań usytuowane jest na parterze. Również i tutaj znajdzie się 16 garaży, a w każdej klatce do dyspozycji mieszkańców i gości będzie winda.

A jak wyglądać będą mieszkania w tych budynkach? Znaleźliśmy kilka przykładowych lokali, które są jeszcze do kupienia (część jest już zarezerwowana, pomimo, że budowa dopiero się zaczęła).

chrobry2_segmentC_46Na przykład mieszkanie nr 46 w segmencie C, o powierzchni 46 m2, zlokalizowane na 3. piętrze, do którego wejdziemy przez klatkę nr 3. Lokal składa się z przedpokoju, łazienki, kuchni oraz dwóch pokoi, o powierzchni 19 i 8,5 m2. Do tego mamy piękny, narożny balkon o powierzchni 10 m2, który z zewnątrz wyłożony jest drewnem. Przedpokój (7,5 m2) prowadzi nas do czterech różnych pomieszczeń. Po prawej stronie znajdziemy sypialnię, na wprost wejścia łazienkę, a obok kuchnię, natomiast po lewej stronie duży pokój dzienny z balkonem.

chrobry2_segmentC_32Ciekawie prezentuje się także lokal nr 32, zlokalizowany na 3. piętrze w segmencie C. Łączna jego powierzchnia to 46 m2, a składa się na to przedpokój, prowadzący do wszystkich pomieszczeń rozmieszczonych oddzielnie (żadne nie jest przechodnie), po lewej stronie od wejścia znajduje się mniejszy pokój (8,52 m2), na wprost kuchnia i łazienka, natomiast po prawej stronie duży, ponad 19-metrowy pokój dzienny, z którego możemy wejść na piękny balkon. Z zewnątrz wygląda on jak oddzielne, zabudowane pomieszczenie, które wysunięte jest poza bryłę całego budynku. Spokojnie możemy tam zaplanować przestrzeń relaksacyjną, czemu sprzyja powierzchnia – ponad 16 m2.

chrobry2_segmentD_14W klatce 1. segmentu D natomiast, również na 3. piętrze, znajdzie się mieszkanie nr 14, o powierzchni blisko 80 m2. To jedno z największych mieszkań na tym osiedlu, które spełni wymagania nawet sporej rodziny. Z przestronnego przedpokoju (10 m2) możemy wejść do łazienki lub wc. Po prawej stronie znajdziemy marzenie każdej pani domu – garderobę o powierzchni blisko 4 m2. Na wprost wejścia jest pokój sypialny o powierzchni nieco ponad 11 m2. Tuż obok mamy kuchnię, z której wejdziemy do obszernego salonu (30,76 m2). Ogromnym atutem tego lokalu jest balkon – wysunięty poza bryłę budynku, zadaszony, o powierzchni aż 18,66 m2, który może posłużyć nam do zjedzenia śniadania lub wypicia popołudniowej kawy w utworzonej tam oranżerii. Balkon częściowo nachodzi na ostatni, dość duży pokój, o powierzchni ponad 18 m2. Mieszkanie jest narożne, z jego okien lub balkonu możemy obserwować trzy strony świata.

chrobry2_segmentD_1Dla osób, które marzą o przydomowym ogródku, przeznaczone jest luksusowe mieszkanie nr 1, które wyjątkowo zlokalizowane jest na parterze segmentu D. Do dyspozycji mamy tu aż blisko 74,5 m2. Przedpokój prowadzi nas do pomieszczenia gospodarczego (2,82 m2), rozmieszczonego obok garderoby (4,46 m2). Na wprost wejścia mamy oddzielne wc, a za nim łazienkę. Po lewej stronie znajduje się pokój sypialny, o powierzchni 11 m2. Drugi pokój (14,95 m2) znajduje się po prawej stronie od wejścia. No i serce mieszkania – duży salon z aneksem kuchennym, o łącznej powierzchni blisko 30 m2. Z tego pokoju możemy wyjść wprost do przydomowego, ogrodzonego ogródka, którego zapewne pozazdroszczą nam inni sąsiedzi.

Oddanie inwestycji zaplanowane jest na czwarty kwartał przyszłego roku. Już teraz zazdrościmy przyszłym mieszkańcom tego osiedla. Byliśmy na placu budowy i możemy zapewnić – to miejsce, w którym można z przyjemnością spędzić całe życie.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat dostępnych mieszkań i samej inwestycji, zajrzyjcie na stronę osiedlechrobry.pl – tam znajdziecie wszystkie niezbędne informacje i wizualizacje. Możecie również zadzwonić do biura sprzedaży inwestycji pod numer: 693-063-043 lub 503-091-382.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Warto Przeczytać

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji