REKLAMA

Kolorowy piknik integracyjny w Goślicach

REKLAMA

Jak co roku, Letni Piknik Integracyjny organizowany przez Zespół Szkół Specjalnych w Goślicach zgromadził mnóstwo dzieci, które wraz ze swoimi niepełnosprawnymi kolegami i koleżankami uczestniczyły w przygotowanych atrakcjach. To już 13. edycja tego wydarzenia.

23 maja na terenach zielonych przy Zespole Szkół Specjalnych w Goślicach odbył się XIII Letni Piknik Integracyjny. Do udziału w nim zaproszono dzieci niepełnosprawne ze szkół i ośrodków specjalnych znajdujących się na terenie Powiatu Płockiego oraz dzieci z zaprzyjaźnionych szkół, a także rodziny z dziećmi biorącymi udział w zajęciach organizowanych w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka z okolicznych gmin. Do wspólnej zabawy dołączyli także mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Goślicach. Tegoroczne hasło wydarzenia brzmiało „Na sportowo jest zdrowo!” i z tym również wiązały się przygotowane atrakcje.

Po oficjalnym rozpoczęciu pikniku, na scenie wystąpili uczniowie gospodarzy wydarzenia, którzy zaprezentowali specjalnie w tym celu przygotowaną inscenizację muzyczno-ruchową. Później rozpoczęły się zabawy integracyjne pod kierunkiem animatorów, zabawy na dmuchanej zjeżdżalni i ogromnej trampolinie, malowanie twarzy i fryzur.

Sportowy pokaz dała drużyna futbolu „Mustangi”, można również było obejrzeć pokaz tresury psów, które we wzbudzający podziw sposób słuchały się swoich podopiecznych, wykonując wszystkie komendy. Nie zabrakło też smakołyków – potraw serwowanych z grilla, waty cukrowej, słodyczy i napoi oraz popcornu. Chętni mogli też wykonać sobie pamiątkowe zdjęcie z oryginalnymi nakryciami głowy w specjalnej fotobudce.Tradycją Letniego Pikniku Integracyjnego jest też rozstrzygnięcie i wystawa prac konkursu plastycznego. Na zakończenie odbyły się konkursy sportowe, w których zwycięzcy otrzymali nagrody i statuetki.

PetroNews był patronem medialnym tego wydarzenia.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU