Kolejny remis Wisły. Nafciarze spadają na drugie miejsce w tabeli

Środowy mecz Wisły Płock z Radomiakiem Radom dostarczył kibicom masę emocji. Piłkarze z Radomia robili wszystko by sprawić niespodziankę i pokonać Nafciarzy. Niewiele brakowało, by cel został osiągnięty…

Zawodnicy Radomiaka przyjechali do Płocka po zwycięstwo – tak deklarowali piłkarze i trenerzy klubu z Radomia. Determinację gości i wolę walki widać było szczególnie w pierwszej połowie. Wówczas piłkarze z Radomia przeważali na boisku i tworzyli kilka dogodnych sytuacji do otworzenia wyniku. Wisła ewidentnie źle rozpoczęła spotkanie. Nafciarze co prawda atakowali, lecz oddawane strzały w większości okazywały się niecelne. Niewykorzystane okazje mszczą się, co udowodniła ekipa z Radomia. W 33. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, do bramki Nafciarzy trafił brazylijczyk, Leandro.

W trakcie drugich 45 minut Wisła za wszelką cenę chciała odmienić losy meczu. Podopieczni Marcina Kaczmarka rozpoczęli szturm na bramkę i oddali kilka groźnych strzałów, a w 57. minucie Filip Burkhardt popisał się fenomenalnym strzałem z dystansu, którym pokonał bramkarza gości. 10 minut później dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Marko Radić – Wisła prowadziła już 2:1.

Choć druga połowa należała do piłkarzy Wisły, Radomiakowi udało się wyrównać. W 77. minucie rzut wolny wykorzystał Piotr Wlazło, który precyzyjnym strzałem pokonał płockiego bramkarza.

Obie drużyny podzieliły się punktami, a Wisła Płock spadła na drugie miejsce tabeli. Nowym liderem II ligi została drużyna Puszczy Niepołomic.

Wisła Płock – Radomiak Radom 2:2 (0:1)

Wisła: 21. Daniel Szczepankiewicz – 24. Łukasz Nadolski, 23. Paweł Magdoń, 14. Marko Radić, 17. Arkadiusz Mysona – 7. Krzysztof Janus, 4. Jacek Góralski, 5. Bartłomiej Sielewski (46. 10. Janusz Dziedzic), 20. Tomasz Grudzień (74. 16. Fabian Hiszpański) 25. Filip Burkhardt – 9. Łukasz Sekulski (66. 6. Marcin Krzywicki).

W rezerwie pozostali: 87. Sewerym Kiełpin, 8. Damian Adamczyk, 22. Paweł Bojaruniec, 11. Mirosław Kalista.

Radomiak: 12. Dominik Budzyński – 3. Jakub Cieciura, 5. Daniel Ciach, 4. Maciej Świdzikowski, 30. Łukasz Wójcik – 11. Samuelson Odunka (63. 16. Marcin Byszewski), 10. Marcin Figiel, 18. Piotr Wlazło, 19. Mateusz Radecki (61. 24. Sławomir Pach), 17. Krystian Puton – 9. Leandro.

W rezerwie pozostali: 1. Piotr Banasiak, 2. Aleksei Dubina, 15. Piotr Kornacki, 22. Piotr Prędota, 26. Damian Szewczyk.

Żółte kartki: Grudzień, Burkhardt, Szczepankiewicz – Figiel, Radecki, Pach

Sędziował: Tomasz Białek (Gorzów Wielkopolski)

Widzów: ok. 1.300 (117 z Radomia)

Już w sobotę, 18 maja, kolejny mecz w Płocku. Wisła podejmie u siebie Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Spotkanie rozpocznie się punktualnie o godz. 20.