REKLAMA

Kolejny krok w kierunku Mediateki

REKLAMA

Urząd Miasta Płocka ogłosił przetarg na wykonanie kosztorysu z pozwoleniem na budowę płockiej mediateki, czyli nowoczesnej biblioteki multimedialnej, która stanie przy ul. Miodowej. 

Przypomnijmy, mediateka to nowoczesna, multimedialna biblioteka, która ma jedno zadanie – uatrakcyjnić dostęp do wiedzy dla osób po nią sięgających. Budynek ten ma też promować czytelnictwo wśród młodzieży i studentów przez atmosferę, sprzyjającą kreatywności. Z mediateki można również wypożyczyć multimedia, książki i muzykę.

To duży projekt, którego realizację rozpoczęto dwa lata temu. Wówczas to ratusz przekazał Książnicy Płockiej grunty przy ul. Miodowej oraz 200 tys. zł na zorganizowanie konkursu na projekt budynku. W grudniu 2013 roku wybrano pomysł z Krakowa. Zwycięski projekt to nowoczesna, trójkątna koncepcja budynku, która powstała w oparciu o ideę połączenia trzech sił: historii, natury i technologii. Imponująca budowla, wraz z otaczającym ją ogrodem, sprzyjać ma spędzaniu w nim czasu przy lekturze czy muzyce.Realizacja inwestycji rozpocznie się, według planów, w 2015 roku, lecz pierwszy krok do wbicia łopaty poczyniono teraz. Ratusz ogłosił przetarg na opracowanie kosztorysu budowy mediateki oraz uzyskanie pozwolenia na budowę. Jak na razie, do ratusza wpłynęła jedna oferta, którą zgłosiła firma architektoniczna z Małopolski.

Powierzchnia zabudowy mediateki to ponad tysiąc metrów kwadratowych, natomiast powierzchnia użytkowa to blisko 1,2 tys. metrów kw.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU