Kolejni zawodnicy przyjechali do Płocka z medalami

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pięć złotych, jeden srebrny i jeden brązowy medal, to dorobek zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sanda Płock” na rozegranych Mistrzostwach Polski WUSHU.

fot. materiały prasowe

Mistrzostwa Polski WUSHU odbyły się w dniach 10-11 czerwca br. Pomimo mniejszej frekwencji w konkurencji walk Qingda/Sanda, odbyło się wiele emocjonujących pojedynków. W zawodach wystartowali zawodnicy z głównych polskich szkół wushu. Podopieczni trenera Piotra Paśnika rywalizujący w walkach Qingda oraz Sanda spisali się bardzo dobrze, podtrzymując tradycje płockiego klubu i jak co roku przywieźli garść medali z Mistrzostw Polski WUSHU.

Grunt miasta sprzedany za 1% wartości. Ale Akademii Karate nadal nie ma… Dlaczego?

– Sanda jest formulą walki pełno kontaktowej, w której dozwolone są techniki bokserskie, kopnięcia oraz sprowadzenia do parteru natomiast w Qingda jest ograniczony kontakt techniki uderzeń muszą być zadawane z kontrolowaniem siły – wyjaśnia Piotr Paśnik, trener Sanda Płock.

fot. materiały prasowe

Na najwyższym stopniu podium stanęli: Agata Fijałkowska Sanda -60kg, dodatkowo została wyróżniona Pucharem dla Najlepszej Zawodniczki Sanda. Dagmara Tchorek przeniesiona do wyższej kategorii wagowej Sanda do 56 kg w finale swoją rywalkę pokonała przed czasem, Radosław Kuzia wygrał finał Senior Qingda do 65 kg, Paweł Grzymała zwyciężył w Junior Qingda do 56 kg oraz otrzymał Puchar dla najlepszego juniora Qingda do 15 lat, Kamil Swat również dodatkowo został wyróżniony pucharem dla najlepszego juniora do lat 18. Srebrny medal Qingda do 70 kg juniorów wywalczył Mateusz Dymek, który w wyniku kontuzji nie mógł stanąć do walki finałowej. Brązowy medal przywiózł Bartek Krzemiński, który przegrał na punkty w walce półfinałowej Qingda juniorów do 70 kg.

Gratulujemy zawodnikom!

Podziel się:

1 komentarz

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji