REKLAMA

Kolejne potrącenie pieszego na pasach

REKLAMA

W poniedziałek płoccy policjanci interweniowali przy wypadku, w którym ucierpiała kobieta, przechodząca przez ulicę. Jest to kolejny w ostatnich dniach przypadek potrącenia pieszego w miejscu oznakowanym.

10 lutego o godzinie 16.10 na al. Armii Krajowej doszło do potrącenia pieszej przechodzącej po pasach.

– Jak wstępnie ustalili policjanci wykonujący czynności na miejscu zdarzenia drogowego, 26-letnia kierująca oplem potrąciła kobietę przechodzącą przez przejście dla pieszych. 32-latka z Płocka została przewieziona na badania do szpitala – informuje mł. asp. Marta Lewandowska oficer prasowa KMP w Płocku.

W ostatniej dobie Komenda Miejska Policji w Płocku odnotowała 6 kolizji, z czego 4 miały miejsce na terenie naszego miasta. Funkcjonariusze zatrzymali jednego nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna zakończył swoją podróż w miejscowości Bielsk.

Aplikacja Moja Komenda

Jest to narzędzie, które zapewnia każdemu użytkownikowi szybki dostęp do informacji o adresach i numerach telefonów obiektów policyjnych oraz kontakt ze wszystkimi dzielnicowymi na terenie kraju. Aplikacja została przygotowana z myślą o osobach, które kontaktują się z policją w sytuacjach innych, niż te bezpośrednio zagrażające życiu lub zdrowiu.

Baza danych zawiera informacje o wszystkich obiektach policyjnych dostępnych dla interesantów, a także dane kontaktowe ponad 8 tysięcy dzielnicowych z terenu kraju.

Aplikacja została wyposażona w dwa tryby wyszukiwania informacji o jednostkach policji, jak i dzielnicowych. Po włączeniu usług lokalizacyjnych w telefonie aplikacja sama odnajdzie najbliższy policyjny obiekt, wskaże trasę dojścia lub dojazdu.

– „Moja Komenda” umożliwia również wyszukanie po nazwie jednostki, ulicy lub kodzie pocztowym oraz podgląd siedziby jednostki w trybie „Street view” – zwraca uwagę mł. asp. Marta Lewandowska oficer prasowa KMP w Płocku.Jak odszukać dzielnicowego?

– Wystarczy, że wprowadzą państwo miejscowość, nazwę ulicy i numer posesji, a aplikacja wyszuka dzielnicowego, który dba o ten rejon. Dzielnicowych można wyszukiwać także po ich imionach i nazwiskach. Dla ułatwienia państwu obsługi, w przypadku małych miejscowości, wystarczy wpisać samą nazwę miejscowości – wyjaśnia mł. asp. Marta Lewandowska.

Dzięki aplikacji można odnaleźć najbliższą jednostkę policji, sprawdzić jak nazywa się dzielnicowy, uzyskać pełne dane teleadresowe i połączyć się z nim jednym kliknięciem, jak też wysłać wiadomość e-mail.

Warto podkreślić, iż w policji dla wygody obywateli, wprowadzono zasadę stałego numeru telefonu komórkowego oraz adresu e-mail, który jest „przypisany” do określonego rejonu służbowego, nawet w sytuacji zmiany personalnej na stanowisku dzielnicowego, dane te nie ulegają zmianie.

Dzielnicowi nie pełnią służby całodobowo, stąd też w sytuacji, kiedy dzielnicowy nie odbiera służbowego telefonu komórkowego, aplikacja jednym kliknięciem przekieruje do jednostek, w których pełnią oni służbę. Tam można uzyskać informację dotyczącą dostępności dzielnicowych.

Podany adres mailowy ma ułatwić kontakt z dzielnicowym, ale nie służy do składania formalnych zawiadomień o przestępstwie, wykroczeniu, petycji, wniosków ani skarg w rozumieniu przepisów. W nagłych przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 lub 997.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 2

  1. Ad says:

    Przejście jest oznaczone ale po zmroku gdy pada deszcz i jadą auta z naprzeciwka pieszy jest mało widoczny zwłaszcza jeżeli jest ubrany na ciemno. Rozumiem że przed przejściem dla pieszych trzeba zachować szczególną ostrożność tylko szkoda że dotyczy to tylko kierowcy bo święty pieszy ma pierwszeństwo.

    • Anonim says:

      Kobiecie zabrakło 1,5 metra do końca przejścia, było widno. Nie ma rady na głupotę prowadzących pojazd, jeśli telefon ważniejszy to niech nie wsiadają za kółka. Pojazd z naprzeciwka się zatrzymał, a prowadząca auto nie zauważyła przez 100 metrów pieszego i zatrzymany na przeciwko pojazd?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU