REKLAMA

REKLAMA

„Koduj z biblioteką” czy „Piaskowe opowieści”? Dzieje się w Bibliotece Pedagogicznej w Płocku

REKLAMA

Biblioteka Pedagogiczna w Płocku niezmiennie gwarantuje ciekawą ofertę zajęć dla swoich czytelników. Jakie atrakcje przygotowali bibliotekarze na najbliższe tygodnie?

Koduj z Biblioteką

Przeczytajrównież

Pierwszą propozycją na najbliższy czas przygotowaną przez Bibliotekę Pedagogiczną w Płocku są bezpłatne warsztaty nauki poprzez zabawę „Koduj z Biblioteką”. Oferta zajęć skierowana jest do starszych przedszkolaków i dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

Reklama. Przewiń aby czytać dalej.

Uczestnicy wykonają ćwiczenia wprowadzające do kodowania, których celem jest rozwój koncentracji, logicznego myślenia, analizowania i wyciągania wniosków. Dwustronna mata edukacyjna „Kodowanie na dywanie” oraz zestaw klocków PUS (pomyśl – ułóż – sprawdź) pozwolą na ciekawe wprowadzenie dzieci w zagadnienia związane z programowaniem.

Piaskowe opowieści

Trwa również kolejna edycja warsztatów czytelniczych „Piaskowe opowieści”. Kreatywne działania z elementami sensoplastyki skierowane są do dzieci w wieku przedszkolnym oraz dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Połączenie czytania z zabawą piaskiem kinetycznym daje dzieciom możliwość wszechstronnego rozwoju oraz wspaniałej zabawy.

Baw się czytaniem – czytaj z LEGO!

Od trzech lat w Bibliotece Pedagogicznej w Płocku realizowany jest z sukcesem projekt edukacyjny „Baw się czytaniem – czytaj z LEGO!”. Praca z utworem literackim w połączeniu z ponadczasowymi klockami Lego okazała się super zabawą i sprawiła wszystkim wielką radość bez względu na wiek uczestników. Podczas zajęć konstruktorzy żywo dyskutują, prezentując swoje pomysły. Metoda ta wyzwala w uczestnikach spotkań aktywność i twórcze myślenie.

Czytelnictwo z teatrzykiem kamishibai

W Bibliotece Pedagogicznej w Płocku prowadzone są zajęcia czytelnicze z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai, czyli niezwykle oryginalnego połączenia książki ilustrowanej z teatrem oraz doskonałej metody twórczej i rozwojowej pracy z dziećmi i młodzieżą.

Zajęcia komputerowe

W ramach rozwijania u dzieci kompetencji informatycznych Biblioteka Pedagogiczna w Płocku organizuje zajęcia komputerowe. Zajęcia skierowane są do przedszkolaków. Celem organizowanych zajęć jest pokazanie pozytywnego zastosowania Internetu. Podczas spotkań bibliotekarze proponują różne formy aktywności jak słuchanie bajki, nauka piosenki, rozwiązywanie ćwiczeń online, kolorowanie. Zadania bardzo angażują dzieci, sprawiają, że w łatwy sposób przyswajają przekazywaną wiedzę.

Współpraca nauczycieli wychowania przedszkolnego

Od nowego roku szkolnego 2019/2020 w Bibliotece Pedagogicznej w Płocku działa sieć współpracy nauczycieli wychowania przedszkolnego, której celem jest wymiana doświadczeń oraz wspólne rozwiązywanie problemów właściwych dla tego etapu nauczania, przy wsparciu koordynatora i zapraszanych ekspertów.

Warsztaty plastyczne z Astrą




2 grudnia w Bibliotece Pedagogicznej w Płocku odbędą się warsztaty plastyczne z Astrą. W ramach szkolenia Biblioteka Pedagogiczna w Płocku oferuje szczegółowe zapoznanie się z technikami plastycznymi takimi jak rysunek, malarstwo oraz modelowanie przestrzenne. Krok po kroku zostanie zaprezentowane, jak wykonać kilka inspirujących ćwiczeń, które można później wykorzystać w pracy z dziećmi.

Między nami bibliotekarzami

Już po raz szósty w Bibliotece Pedagogicznej w Płocku realizowana jest sieć współpracy i samokształcenia „Między nami bibliotekarzami”, mająca na celu podniesienie jakości pracy nauczyciela bibliotekarza poprzez udział w ciekawych warsztatach i szkoleniach, wymianę dobrych praktyk oraz integrację środowiska bibliotekarskiego.

Sieć, którą tworzą nauczyciele bibliotekarze z placówek oświatowych różnego szczebla powstała w celu podniesienia jakości pracy nauczycieli bibliotekarzy, która przenosi się na lepszą edukację i wychowanie uczniów.

#jestnaswiecej

Biblioteka Pedagogiczna w Płocku uczestniczy w kampanii Fundacji Orange #jestnaswiecej i prowadzi zajęcia o hejcie dla uczniów klas VII-VIII szkoły podstawowej i młodzieży szkół ponadpodstawowych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na problem hejtu i obraźliwych komentarzy w Internecie. Proponowane zajęcia edukacyjne wprowadzają w tematykę hejtu w sieci i sposobów radzenia sobie z tym zjawiskiem. Partnerem kampanii jest Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.

Walka z uzależnieniem od Internetu

Kolejne organizowane w Bibliotece Pedagogicznej w Płocku warsztaty dla młodzieży dotyczą uzależnień od Internetu i sposobów radzenia sobie z tym problemem i poruszają ważne kwestie wpływu Internetu na relacje społeczne.

Otwarte zasoby – otwarte umysły

Otwarte zasoby – otwarte umysły – to warsztaty, których uczestnicy poznają miejsca, gdzie można szukać otwartych zasobów, dowiedzą się, na co należy zwracać uwagę przy korzystaniu z utworów znalezionych w sieci oraz będą zastanawiać się nad konsekwencjami otwierania dóbr kultury, nauki i edukacji. Kogo i co chroni prawo autorskie.

Komiksowo

Biblioteka Pedagogiczna w Płocku zaprasza do udziału w projekcie edukacyjnym „Komiksowo” skierowanym do nauczycieli i uczniów szkół podstawowych klas IV-VIII i szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu płockiego grodzkiego, płockiego ziemskiego, gostynińskiego oraz sierpeckiego.

Celem projektu jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, wyzwolenie aktywności i kreatywności wśród uczniów i nauczycieli. Projekt obejmuje organizację warsztatów dla nauczycieli i zajęć dla uczniów szkół podstawowych klas IV-VIII i szkół ponadpodstawowych z wykorzystaniem programów komputerowych, które umożliwiają tworzenie książek w wersji elektronicznej – komiksów. W ramach projektu będzie realizowany konkurs Komiksowo.

Szczegółowe informacje, formularze rejestracyjne oraz kontakty do prowadzących można znaleźć na stronie internetowej Biblioteki Pedagogicznej, oraz na profilu facebookowym.

REKLAMA

Inni czytali również

Kolejny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU