Kobiety zatańczą podczas walentynek w Płocku

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W walentynki kobiety zbiorą się na Starym Rynku i po raz kolejny zatańczą przeciwko przemocy w akcji “Nazywam się Miliard”.

14 lutego 2018 roku, w walentynki, na Starym Rynku w Płocku będzie miał miejsce happening, podczas którego kobiety zatańczą na znak protestu wobec przemocy. Wydarzenie jest związane z akcją “One Billion Rising – Nazywam się Miliard”.

Akcja odbędzie się po raz szósty w Polsce i po raz piąty w Płocku. Próba przed właściwą akcją będzie miała miejsce 10 lutego o godzinie 11 w Studiu Tańca Fame. Podczas próby, uczestniczki otrzymają koszulki, w których zatańczą na Starym Rynku podczas finału akcji 14 lutego o godzinie 18.

fot. materiały prasowe

– Tańczymy, bo mamy dość przemocy, tańczymy, bo taniec uwalnia naszą ogromną energię, tańczymy, bo poprzez wspólny taniec budujemy solidarność konieczną do zmiany: świata, kraju i naszej miejscowości wolnej od przemocy – opowiadają organizatorki One Billion Rising Poland.

W tym roku akcja jest połączona z kampanią przeciwko przemocy wobec kobiet „Silne i bezpieczne płocczanki”, realizowaną przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, finansowaną ze środków Urzędu Miasta Płocka.

Dziewczyny, porozmawiajmy o przemocy

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji