Kino Festiwalowe Audioriver ponownie w Przedwiośniu!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Już tylko dni dzielą nas od rozpoczęcia festiwalu muzyki elektronicznej w Płocku. Z tej okazji NK Przedwiośnie, jak co roku, włącza się w akcję promującą filmy, dotyczące tematyki muzycznej. Tym razem seanse związane z nurtem muzyki elektronicznej pojawią się w sobotę, 30 lipca.

Raving Iran

Pierwszy z filmów, to dokument Susanne Reginy Mueres opowiadający o miejscu, w którym rave’y to najniebezpieczniejsze zajęcie na świecie. Tutaj żaden twórca muzyki nie jest chroniony.

Historia dwóch irańskich DJ-ów techno jest odpowiedzią na restrykcyjne prawo tego państwa. Muzyka elektroniczna jest w Iranie zakazana i od lat mówi się o niej w kategoriach “tabu”. Za jej popularyzowanie grozi nawet kara egzekucji. Niewielu ma odwagę, aby się temu przeciwstawić.

Bohaterowie filmu – Arash i Anoosh – z podziemnych scen muzycznych próbują przebić się do oficjalnego nurtu. Mają dość robienia wszystkiego w tajemnicy i postanawiają wyjść z cienia, narażając się tym samym na konsekwencję ze strony swojego państwa. Zmęczeni ciągłym ukrywaniem się przed policją i stagnacją swojej kariery, organizują rave na pustyni. To zmienia bieg zdarzeń w ich życiu… Pewnego dnia zostają zaproszeni na prestiżowy festiwal techno w Szwajcarii. Choć jest on dla nich życiową szansą, to zmusza bohaterów do podjęcia życiowych decyzji, które nie zawsze są proste.

To nie jest zwykły film dokumentalny. To historia oparta na faktach, w której pasja i chęć realizacji marzeń są największymi wartościami. W kraju, w którym tematy tabu obowiązują na każdym kroku, ktoś w końcu w odważny sposób postanowił zawalczyć o swoje być albo nie być.

“Raving Iran” pojawi się w NK Przedwiośnie 30 lipca o godzinie 14.00.

Björk. The Creative Universe Of A Music

Björk. The Creative Universe Of A MusicTo propozycja dla fanów typowo alternatywnej muzyki. Islandzka piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka, aktorka, producentka wizualna. Większość osób kojarzy ją z własnym stylem bycia i oryginalnym nurtem muzyki – nie idącej “za tłumem”, a indywidualnością. To właśnie Björk – jedna z największych, najbardziej wszechstronnych i nietuzinkowych artystek. Kobieta, która od lat kroczy własną drogą i stawia sobie cele, które dla innych muzyków wydają się nie do osiągnięcia. Łamie wszelkie zasady, obowiązujące na muzycznym rynku. Mimo tego, sukcesywnie od lat utrzymuje swoją pozycję i ma wiernych fanów. Określana jest, jako najbardziej wpływowa artystka naszych czasów. Balansuje pomiędzy różnymi nurtami muzyki, ale w każdym z nich przejawia swój sposób tworzenia.

Film jest portretem, ukazującym emocjonalną i empatyczną stronę artystki, która stała się już ikoną popkultury. W jego fabule zamieszczono liczne wywiady z piosenkarką, która tłumaczy sens uprawianej przez siebie stylistyki. Można zobaczyć również fragmenty rozmów z innymi osobami, dziennikarzami, znawcami muzyki, którzy wypowiadają się na temat tej wyjątkowej artystki. W materiale pojawiają się też fani Björk, którzy od lat towarzyszą jej w drodze do sukcesu.

“Björk. The Creative Universe Of A Music” pozwala nam wniknąć w niezwykle oryginalny świat samej piosenkarki. NK Przedwiośnie zaprasza na projekcję 30 lipca o godzinie 15.45.

The Art Of The DJ

To kolejna z propozycji, przygotowanych specjalnie z okazji Festiwalu Audioriver w naszym mieście. Biografia słynnego house’owego artysty, Steve’a Lawiera, która pokazuje wiele aspektów pracy w branży muzyki elektronicznej, jak i rozwoju sceny klubowej na przestrzeni wielu lat. Steve obecny jest w tym nurcie od ponad 25 lat. Osiągnął już wiele sukcesów, ma na swoim koncie doskonałe wydawnictwa. Zyskał nawet miano króla Klubu Space na Ibizie. Jego muzyka dotarła już do tych zakątków świata, w których popularyzacja muzyki elektronicznej nie osiągnęła jeszcze formy szczytowej. Sam muzyk ma wiele do powiedzenia.

Film ten jest odzwierciedleniem ciężkiej pracy, całego procesu tworzenia i “przebijania” się nurtu electro hause na światowe sceny.

“The Art Of The DJ” będzie ostatnią projekcją podczas Kina Festiwalowego Audioriver i pojawi się w Przedwiośniu 30 lipca o godzinie 17.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji