Kim był zmarły znaleziony w Woli Łąckiej? “Są pewne przypuszczenia”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Prokuratura Rejonowa w Gostyninie prowadzi postępowanie w sprawie śmierci mężczyzny, którego ciało znaleziono 16 lutego w Woli Łąckiej. Jak informuje prokurator rejonowy Paweł Siemion, są pewne przypuszczenia, kim mógł być zmarły.

Przypomnijmy, w piątek, 16 lutego około godziny 17, mieszkaniec Woli Łąckiej na terenach leśnych znalazł ciało. Zwłoki były już w znacznym stopniu rozkładu, nie można było zidentyfikować denata. Jedyne, co wynikało ze wstępnych informacji, to że mężczyzna był w średnim wieku.

21 lutego odbyła się sekcja zwłok zmarłego. Co już wiadomo w tej sprawie? – Nie mamy jeszcze wyników sekcji zwłok, prowadzone są ustalenia co do tożsamości tego mężczyzny – powiedział nam prokurator rejonowy w Gostyninie Paweł Siemion. – Wstępne ustalenia wskazują, że może to być obywatel Litwy – dodał.

Jak wyjaśnił, są to na razie przypuszczenia. – Jest pewna sytuacja łączona z tym zdarzeniem, która może wskazywać na to, że jest to właśnie obywatel Litwy. Prowadzone są czynności operacyjne w tym zakresie, celem potwierdzenia tożsamości zmarłego – wyjaśnił prokurator.

Ze względu na to, że czynności te wykonywane są w ramach międzynarodowych ustaleń, nie można podać przypuszczalnego zakresu terminu, w którym tożsamość mężczyzny zostanie wyjaśniona.

Dowiedzieliśmy się również, że raczej nie możemy mówić w tym przypadku o zabójstwie. – Nie ma jeszcze pełnej, pisemnej opinii, natomiast ze skróconej opinii, którą biegły wydaje bezpośrednio po sekcji wynika, że nie ma okoliczności, które wskazywałyby na udział osób trzecich – przekazała nam Iwona Śmigielska-Kowalska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Płocku.

Pod Łąckiem znaleziono ciało. “Trwają ustalenia tożsamości”

Płocki detektyw: Szukaliśmy go również na bagnach. Co stało się z 25-latkiem?

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji