REKLAMA

Kiedy zbadać dziecku wzrok?

REKLAMA
Fot. Pixabay

Wzrok jest kluczowym zmysłem dla rozwoju dziecka, a problemy z widzeniem mogą wpłynąć na wyniki w nauce i umiejętność skupienia. Istnieje kilka symptomów, które mogą wskazywać na to, że warto wybrać się z dzieckiem do specjalisty.

Wada wzroku u dziecka może okazać się sporym problemem, dlatego jeśli coś nas zaniepokoi, warto wybrać na badanie.

PowiązaneTematy

– Zwróćmy uwagę na to, czy dziecko często podchodzi bliżej np. tablicy, aby coś zobaczyć, ma trudności w nauce i skupieniu, często zamyka jedno oko lub przekrzywia głowę. Zdarza się też, że dzieci mające wadę wzroku unikają sportów i zabaw ruchowych – tłumaczy dr n. med. Wojciech Nowak z salonu optycznego Family Optic, który mieści się w Płocku przy ulicy Wyszogrodzkiej (Auchan).

Badanie wzroku najmłodszych

Gdy zauważymy tego typu objawy, najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta w profesjonalnym salonie optycznym, w którym znajduje się również gabinet.

– W Family Optic przeprowadzamy kompleksowe badanie wzroku dzieci za pomocą najlepszego sprzętu. W trakcie kompleksowego badania, lekarz okulista podaje dziecku krople rozszerzające źrenice, co pozwala nam na dokładne badanie, następnie optometrysta bardzo precyzyjnie wykonuje badanie wady wzroku. Zawsze pamiętamy o tym, jak ważna jest przyjazna atmosfera, szczególnie w przypadku najmłodszych – mówi dr n. med. Wojciech Nowak.

Badając wzrok w profesjonalnym salonie optycznym, możemy liczyć na kompleksową obsługę. W razie konieczności dobrania okularów korekcyjnych, możemy zrobić to w miejscu badania i liczyć na pomoc specjalistów.Okulary dla dziecka

Gdy u dziecka zostanie wykryta wada wzroku, należy pamiętać o regularnych kontrolach.

– U dzieci wada wzroku może szybko się zmieniać. W salonach Family Optic w przypadku zmiany wady gwarantujemy wymianę szkieł okularowych za symboliczną złotówkę – mówi Wojciech Nowak.

Sam wybór oprawek okularowych dla dziecka jest bardzo ważny – muszą być komfortowe w noszeniu, ale też spodobać się nowemu właścicielowi. Rozwój wzroku trwa przez całe dzieciństwo, a w przypadku wady wzroku noszenie okularów przez cały dzień jest bardzo istotne. Podczas wyboru opraw warto więc poprosić o poradę specjalistę, tak by okulary były wygodne i nie przeszkadzały dziecku. Jeśli w porę zadbamy o wzrok najmłodszych, możemy zapobiec sporym problemom w przyszłości.

Więcej informacji na temat badania wzroku dzieci znajdziesz na www.familyoptic.pl lub w salonie Family Optic – Płock ul. Wyszogrodzka 140 (Auchan).

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Tadzik says:

    Artykuł sponsorowany???

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU