REKLAMA

Kąpielisko w Soczewce znowu otwarte

REKLAMA

Niedawno informowaliśmy, że kąpielisko w Soczewce zostało tymczasowo wyłączone z użytkowania. Płocki WOPR ogłosił, że od piątku miłośnicy kąpieli znowu mogą zażywać relaksu w wodzie.

19 lipca WOPR w Płocku ogłosił, że ponownie można korzystać z kąpieliska „Soczewka”. 11 lipca Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna wykryła w wodzie bakterie, co spowodowało decyzję o tymczasowym zamknięciu kąpieliska.

Tak chętnie odwiedzane miejsce relaksu nad wodą musiało zostać zamknięte z powodu sinic. Kontakt z wodą, w której rozwijają się te bakterie, może prowadzić między innymi do poparzeń skóry, a także nudności, wymiotów i biegunki.

WOPR zapewniał, że gdy tylko sytuacja sanitarno-epidemiologiczna będzie pozwalała, kąpielisko zostanie otwarte.

– Kąpielisko „Soczewka” w Soczewce w dniu dzisiejszym otrzymało pozytywną opinię od Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Płocku, a więc kąpiel ponownie jest dozwolona – poinformowali w piątek ratownicy płockiego WOPR.W związku z otwarciem kąpieliska ponownie pojawią się tam ratownicy. Płocki WOPR będzie czuwać nad bezpieczeństwem codziennie w godzinach 10-18.

– Serdecznie zapraszamy do Soczewki na korzystanie z ładnej pogody – zachęcają ratownicy.

Jedno z kąpielisk zamknięte. Powód? Sinice

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 2

  1. Gość59 says:

    Może tak jeszcze trzeba pomyśleć o pojeździe z Plocka do Soczewki Panie Wujcie i Panie Prezydencie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU